Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételinél a többletpont...

Felvételinél a többletpont csak akkor számít bele az eredménybe, ha a többletpontok nélkül is elérem a szak minimum ponthatárát?

Figyelt kérdés
Megcsináltam két emeletszintű érettségit. Mindkettő jól sikerült, így a felvin, ahogy kiszámoltam a pontokat, ezzel elérem a ponthatár arra a szakra amire jelentkeztem. Azt írja, hogy a számomra legkedvezőbb: az érettségi eredmények kétszerese+ többletpontok... az érettségi eredménynél itt nekem még a két emelt tantárgynak a kétszeresét számolta.. nem a régebbi érettségim 5 másik tantárgyát.. azok kicsit gyengébben sikerültek. Így az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben,ha a gép így számolta ki, akkor most megvan a pontom? Mert ez is ugye két érettségi emelt tárgy volt, és úgy tudom, hogy csak akkor számít bele a +100 többletpont ha alapból megvan a plusz pontok nélkül is az a pontszám ami kell a szakhoz.

2017. máj. 27. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. máj. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az emelt érettségik többletpontját mindenképp megkapod.
2017. máj. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem, hogy miért így számítja, mert a két érettségi tárgyal kb 340 pontom van, és ugye hozzáadja a 100 pontot.. és nekem ezt írja a legkedvezőbbnek... de a plusz száz pont nélkül nem érem el a ponthatárt, csak ha hozzáadódik a pluszpont.. így akkor úgy sem vennének fel a szakra, nem? :/
2017. máj. 27. 10:47
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, miről beszélsz? Az emelt szintű érettségiért járó pontot mindenképpen megkapod, amennyiben az adott tárgy felvételi tárgyként beszámítható a szakon, ahova jelentkezel. Csak akkor kapod meg értük az 50-50 pontot, hogyha ennek a kettőnek a százalékos eredményét adod hozzá a pontjaidhoz a "két felvételi érettségi tárgy eredménye" résznél. Tehát mindenképp ezzel kell számolnia. És ha ezzel a kettővel duplázva jobb a pontszámod, mint ha az összes korábbi érettségid eredményét átlagolná, akkor ezzel fog számolni, ez tök egyértelmű.


Szerintem te azzal kevered ezt az egészet, hogy a felvételi jelentkezéshez (nem szaktól függően, hanem általánosan) meg kell lennie egy minimum pontszámnak (talán 280??), de ennek kell plusz pontok nélkül. A felvételi eljárás során az adott szakra a ponthatárt úgy húzzák meg, hogy a többletpontokkal együtt kialakuló pontszámokhoz viszonyítják a dolgot.

2017. máj. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!