Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ajánlott e 11. osztályban az...

Ajánlott e 11. osztályban az iskolaváltás?

Figyelt kérdés

Idén fejezem be a 11. osztályt egy viszonylag erős gimnáziumban, jó tanulmányi eredménnyel.

Magyar, töri faktos vagyok, mindkettőből erős szinten állok. (Jogon szeretném folytatni a tanulmányaimat.)

Osztályommal viszont elég rossz lett a kapcsolatom, főleg mostanában. Beilleszkedni nem tudtam kellően, klikkes a társaság és az egyik banda nagyon elkezdett piszkálni. Igazi barátnőim nincsenek, akik kiállnának mellettem.

Tudom, hogy már csak egy év és ezt elvileg könnyen ki lehetne bírni, de azt ami most egy-két hete megy nem tudom, hogy bírnám ki még egy évig. Lelkileg biztosan tönkremennék, amúgy sem vagyok egy magabiztos típus.


Tanulmányi szempontból mennyire kockázatos az érettségi évében egy új iskolába átiratkozni?


Milyen iskolákat ajánlanátok, ahol magas szinten felkészítenének az érettségire (magyar, töri emelt)?

(Budapest és környéke)



2017. máj. 27. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Tanulmányi szempontból, ha jó tanuló vagy, tök mindegy. Színvonalas iskola bőven van, kapásból Szent László, Veres Péter, Városmajori, Trefort, Eötvös, budaörsi Illyés Gyula, kérdés, hogy hol van hely és hogy hol laksz.
2017. máj. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csak nevess az arcukba mikor elkezdenek piszkálni. Ha megtörsz, és látják rajtad, hogy rosszul esik, akkor annál jobban mondják a magukét. Ne hagyd, hogy terrorizáljanak. Egyébként meg lassan csak kinövik, nem is tudom mit gondolnak magukrol, semmivel nem többek mint te, sőt! Nálunk is ez ment egy ideig, de mikor közeledett az elválás idöszaka, a "menö" csajok még bocsánatot is kértek a többiektöl a sok beszologatásért.


A mi sulink tizenkettedikben vált egyházi iskolává, igy megkérdezték tölünk, hogy vállaljuk ezt mi is, vagy átiratkozunk egy másik suliba. Egyhangu döntés született mindenki részéröl, tizenkettedikben iskolát váltani és ezzel egy uj közösséget és tanári kart megszokni nehéz lehet, de nem lehetetlen, ugyhogy ezt neked kell átgondolnod, hogy hajlando vagy-e vállalni.

2017. máj. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves

1.: Melyiket ajánlanád? Ismered valamelyiket közelebbről?


2.: Pont azt csinálom, amit tanácsoltál: a szemükbe nevetek. De ennek ellenére sem hagynak békén. Egy elég nagypofájú, agresszív bandáról van szó és nagyrészt fiúkból áll, az egyik srác pedig általánosban is osztálytársam volt.

Igen, a közösségváltás kockázatain még el kell elmélkedjek, de az egy másik kör lesz. Az biztos, hogy ezt az állapotot nem tudnám kibírni.

Tanárok közül pedig igazán csak a magyar tanárnőmet sajnálnám. Ő többet adott nekem puszta tényanyagnál.

Szerinted az érettségi felkészülésben gátolna az új közeg?

2017. máj. 28. 00:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezek mindegyikét ajánlom, mindegyikről jót hallottam vagy láttam, első körben a kakóhelyed szerint válassz, ne kelljen sokat utazni. De egyáltalán nem biztos, hogy van hely, ezekben az iskolákban nincs lemorzsolódás. A felkészülésedet nem zavarja, hiszen ezek mindegyike igényes, színvonalas, és ebből következőleg jó okunk van feltételezni, hogy a diákok is intelligensek.

A bullying is figyelemre méltó téma, ki kellene deríteni az okát. Az osztály összetétele nem éri el intelligenciában az iskola színvonalát, ők nem akarnak tanulni, te meg igen, vagy más miatt pécéztek ki téged, például mert hiányzik belőled a humorérzék, megbántódsz azon is, amit ők csak játéknak tekintenek, és hasonló játékossággal lehetne reagálni rá, ne adj' isten az arcodra van írva, hogy megveted őket, vagy anyagilag nem vagy olyan jó helyzetben, mint ők, vagy teljesen más a stílusod (ezt persze tolerálni kéne), az osztályfőnök nem fordít kellő figyelmet a közösségszervezésre. Az iskolapszichológus segítségével lehetne ezen dolgozni. Lehet, hogy megoldást jelent egy közösségváltás, d ha benned van valami, amit a többiek elutasítanak, akkor neked kell rajta változtatni. Ezért kell kibogozni az okokat.

2017. máj. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszönöm a választ.

Az okok számomra teljesen egyértelműek: A "bandavezér csaj" régen a barátnőm volt, de besértődött rám egy félreértés miatt, meg sem engedte, hogy megmagyarázzam és elég haragtartó. A volt osztálytársamnak az a baja, hogy túl jóviszonyt ápolok a szüleimmel és családommal. Legalábbis ez az egyetlen olyan dolog amiről tudok is. Már kérdeztem őt de azt mondta nincs baja velem és 3 évig tényleg nem is volt semmi baj, csak most év végére jött rájuk valami.

Anyagi helyzetemet tekintve egyáltalán nem vagyok hátrányban, sőt talán én vagyok a legjobban szituált. Stílusom is kifinomultabb, elegánsabb, nőiesebb.

A többi lány nem néz ki az osztályból és kedvelnek, csak mivel mind egy általános suliból jöttek így mind ismerték egymást és így nagyon nehéz beilleszkedni és én ráadásul nagyon nehezen barátkozom, bátortalan, önbizalomhiányos típus vagyok.


Oszályfőnökömre, igazgatómra nem számíthatok ebben a kérdésben. 9.-ben egy másik lányt is piszkáltak és a tanári beavatkozás csak rontott a helyzetén. Ő akkor elment. Ezek után nem szívesen támaszkodnék a "segítségükre".

2017. máj. 28. 08:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Irtad, hogy 3 évig semmi baj nem volt az osztálytársaddal, most kezdett el piszkálni. Nem lehet, hogy te csak hirtelen felindulásbol szeretnél iskolát váltani? Lehet ezt most nehezebb idöszaknak éled meg, hogy kipécéztek maguknak, de ki tudja, hogy jövöre mi lesz. A hirtelen hozott döntésekböl sosem születik semmi jo. Egyébként nem hiszem, hogy egy uj iskola gátolna az érettségi felkészülésben, mégpedig azért nem, mert egységesen tanitanak minden iskolában, ha megvannak az eddigi tananyagaid, akkor nem lehet baj. Az meg hogy milyenek lesznek az osztálytársaid, tanulás szempontjábol nem érdekes, hiszen ezeket a tantárgyakat ugyis egyedül kell majd magolnod.

Érdemes lenne egyébként kikérni a szüleid véleményét, hiszen mégiscsak ök állnak a legközelebb hozzád, ök látják át a legjobban a helyzetedet. Ha pedig mégis az iskolaváltás mellett döntesz, szerintem érdemes lenne személyesen beszélni az igazgatokkal, valamint azt is tanácsolni akartam, hogy probálj meg bekéretszkedni 1-1 tanorára, hogy megismerd a közeget, de ezt maximum akkor tudod, ha az elkövetkezö 2 hétben meghozod a döntésed.

2017. máj. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, ez valóban egy elég hirtelen ötlet volt és pont anyumtól származik. Ő mondta, hogy ez az az eset amikor rögtön elvinnének egy gyereket csak attól fél hogy nincs e túl későn. Ezért tettem fel a kérdést, hátha valaki járt már az én cipőmben.

Köszönöm a tanácsaidat, megfogadom őket!

Most első körben még megpróbálom rendbehozni a dolgaimat itt, hátha sikerül. A hét végére biztosan megszületik a döntés.


Várom még a véleményeket, tapasztalatokat!

2017. máj. 28. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!