Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemet szeretnék váltani....

Egyetemet szeretnék váltani. Mikor kell kiiratkoznom?

Figyelt kérdés

Egy félévet voltam ősszel aktívon, most egyet passzívon, és intéztem a felvételi eljárást is.

Az lenne a kérdésem, hogy ki kell-e iratkoznom az előző egyetemről, mielőtt beiratkoznék az újra, és ha igen, ezt mikor kell/érdemes megtennem?

Esetleg hol tudok ennek biztosan utánajárni?


2017. máj. 28. 01:04
 1/2 Garpe ***** válasza:
100%

Szia :)


Ha hiszed, ha nem egy éve pontosan ugyan ebben a helyzetben voltam szóról szóra.

Két hallgatói jogviszonyod (még ha mind akettő állami is) lehet egyszerre (egy ismerősöm, most fejezi be a közgázt, de már elkezdte a pszichót).


Tehát célszerű megvárnod amég az új helyre felvesznek. (biztos ami sicher).

Én úgy csináltam, hogy beiratkoztam az újra majd kiírtakoztam a régiből, amikor a tanév elején éppen volt egy szabad napom.

Még az se gond, ha eltérően kezdődik a két tavév. Pl.: én az SZTE-re jártam, ahol rekord korán kezdődik mindg a tanév, s az ELTÉre iratkoztam át ahol meg szépen komótosan valamikor szeptember közepán kezdődik csak a beiratkozás.


Problémád nem lehet ebből, ha valaki akadékoskodik, mondd el neki a helyzetet s jelezd, hogy mész kiiratkozni. (Így technikaliag visszamenőlegesen fog megszünni a jogviszonyod)

2017. máj. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon szépen köszönöm a kimerítő és megnyugtató választ, valószínűleg így fogok én is majd eljárni.


Sok sikert kívánok a tanulmányaidhoz! :)

2017. máj. 28. 02:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!