Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pénzügy-számvitel BCE választh...

Pénzügy-számvitel BCE választható tárgyak?

Figyelt kérdés

Pénzügy-számvitelre jelentkeztem a BCE-re. Átnéztem a tematikát és felmerült bennem pár kérdés.

Arra lennék kíváncsi, hogy melyik kőtelező és szabadon választható tárgyakat lenne érdemes felvennem majd.

Be kell-e járnom a nyelvi órára, ha már rendelkezem felsőfokú nyelvvizsgával vagy elég bevinnem a bizonyítványokat?

Illetve az lenne még a kérdésem, hogy mely oktatókat érdemes nagy ívben kerülnöm?


Kőtelezően választható tárgyak: (én az első kettőre gondoltam).

- Munkagazdaságtan

- Környezetgazdaságtan

- Gazdaságföldrajz

- EU ismeretek


Szabadon választható tárgyak:

- Bevezetés a politikatudományba

- Filozófia

- Gazdaságpolitika

- Gazdaságpszichológia

- Gazdaságtörténet

- Környezetpolitika

- Gazdaságszociológia

- Vállalatgazdaságtan gyakorlat


Válaszotokat előre is köszönöm szépen.



2017. máj. 28. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt úgy írják, hogy kötelező.. ilyen helyesírással hogy kerülsz be egyáltalán?O.o



Egyébként meg kötvállból 3 társadalomtudományit és 3 elméleti-gazdaságtanit fel kell venned és a munkagazdaságtan nem tartozik egyikbe sem, szabadon választhatókba pedig besoroltál egy csomó kötvállt. Valamit itt elnéztél, nézd át az operatív tantervet.

2017. máj. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Elnézésedet kérem, hogy egy szót rosszul írtam le. Úgy gondolom, hogy mindenkivel elő szokott fordulni néha-néha, főleg ha az ember agya éppen máshol is jár.


A BCE honlapján lévő mintatervet néztem és ott így szerepelt, a tantárgy leírásokat már átolvastam és próbálom a saját mintatervemet összeállítani, hogy ne az utolsó pillanatban kelljen ilyenekkel foglalkoznom.

[url] [link]

2017. máj. 28. 17:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Szabadonválasztható tárgy bármilyen egyetemi tárgy lehet, ami megtetszik, nem muszáj ezek közül választani, ha valami jobban tetszik választhatod azt is akár, ezek csak ajánlatok.
2017. máj. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem hozza be amit linkeltél de akkor leírom, hogy mik vannak:



Elméleti gazdaságtani (ebből 3 kell)

-környezetgazd

-nemzetközi közgazd (+)

-Intézményi közgazd (+)

-gazdföci

-egyedi projektek vezetése (+)

-üzleti info



Társadalomtudományi (ebből is 3)

-Eus ismeretek

-gazdszoc

-bevezetés a politikatud.-ba

-filozófia

-gazdtöri

-fejezetek szocpszhihoból (+)

-gazdpsziho (+)

-EU-s belső piac (+)



Én pl azokat fogom felvenni, ahova + jelet raktam.

2017. máj. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyelvi óra nem kötelező, csak 2 félévig tanulhatsz ingyen ha akarsz, ebből kifolyólag nem kötelező bejárni. Tanárokat nem nagyon fog senki írni, mert adódhat belőle probléma akár :D a választhatókra/kötvállokra visszatérve, főként majd azt tudod/tudjátok felvenni amire marad hely, mivel nekünk belsősöknek ma már volt tárgyfelvétel úgyhogy a könnyen teljesíthető tárgyak màr régen beteltek. Ja és jól nézzétek meg majd a tárgyakat, mert soknak van előfeltétele (pl. Nemzetközi gazd) amit nem fogtok tudni felvenni bizonyos tárgyak teljesítése előtt. :) ha van még kérdés írj bátran
2017. máj. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Egy kicsit már okosabb lettem a témával kapcsolatban.

Jó hallani, hogy a nyelvre nem kell majd bejárnom, legalább arra nem megy el felesleges időm.


Igazából a markmyprofessor.com oldalon szoktam utána olvasni a tanároknak és eddig szinte mindig bevált az amilyen véleményeket írtak ott, természetesen kivételek is akadtak.

Akkor csak reménykedek, hogy majd a könnyebb tárgyakra is lesz lehetőség jelentkezni. Nem lenne kellemes az eleve nehéz tárgyak mellé még nehéz töltelék tárgyakat is kifogni. :-/


4#-es hozzászóló.

Én is nagyjából ezeket néztem ki magamnak így elsőre, aztán meglátjuk, hogy miket tudok majd felvenni. :)


Egyenlőre nem jut eszembe több kérdés, de ha eszembe jut még valami, akkor elképzelhető, hogy írni fogok. :)

2017. máj. 30. 18:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát tényleg idöben elkezted :D amúgy augusztus utolsó hetében lehet majd gólyáknak tárgyat felvenni. Kötválok kb beteltek de majd ugyis leadják sokan a tárgyfel utolso napján. Operativtantervet tárgyakmiatt nézd meg, félévekre levanbon
2017. máj. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!