Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nagyon izgulok...

Mit tegyek, ha nagyon izgulok szakdolgozat védés előtt?

Figyelt kérdés

Most lesz a héten, viszont nagyon félek.

Még itthon sem tudom normálisan előadni, mert csak az jár a fejemben, hogy ott mindenki nézni fog, és én meg tuti leblokkolok majd...


2017. máj. 30. 07:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs erre bevált módszerem, mert mikor én odakerültem, már volt gyakorlatom más miatt a mások előtt beszédben/prezentációban, tehát emiatt nem aggódtam.


Esetleg próbáld begyakorolni, többször előadni, talán ha magabiztos vagy közönség nélkül, akkor kevésbé fogsz izgulni. Esetleg kérj meg ismerőst, aki előtt elmondhatod, akkor pedig szokod a "figyelő tekinteteket".

2017. máj. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Gyakorolgatom, de valahogy nem akar sikerülni.. Egyébként nem izgultam ennyire eddig miatta, csak egyik nap megijesztettek, hogy milyen rossz meg kötözködőek stb.

Az a másik bajom, hogy sajnos a szakdogám nem sikerült valami fényesen /közeli hozzátartozóm halála padlóra küldött/, aztán ugyebár ha rossz az alapanyag...

2017. máj. 31. 10:42
 3/4 anonim válasza:
100%
Hogy sikerült végül? Én is hasonló cipőben járok...
2018. ápr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Sikerült javítanom egy jegyet. :-)

Amit tanácsolni tudok, hogy szuperül rakd össze a ppt-t és gyakorold be a szöveget mellé. Én leírtam, hogy mit akarok mondani, és mindenhol, ahol volt egy kis időm, olvasgattam. Illetve, az előre kapott kérdésekre a választ beleszőttem az előadásba, de külön-külön is megválaszoltam magamnak, hogy ha esetleg külön rákérdeznek, akkor tudjak egyből reagálni.

Baromira izgultam a védés közben, remegtem rendesen, nagyon rágörcsöltem. Egyszer aztán meg is akadtam egy mondat közepén, leblokkoltam. Aztán hirtelen továbbnyomtam a diát és onnan folytattam. Utána kérdezték a többiek, hogy mi volt az a megmozdulásom. :-D Szerencsére a vizsgabizottság sem kötözködött. 1-2 kérdést tettek fel, nem volt nagy kunszt.

Sok sikert kívánok!

2018. ápr. 16. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!