Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az a helyzet hogy nem járok...

Horváthy Eszter kérdése:

Az a helyzet hogy nem járok mindennapos tesire pedig kéne mert nincs igazolásom! Megtudok bukni?

Figyelt kérdés
Csak erre az évre nem volt igazolásom, az első félévbe végig voltam! Ha megbukok akkor pótvizsgám lesz, vagy újra kell járnom a nyolcadikat.

2017. jún. 2. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem jársz be a kötelező tanórádra és összegyűlik X óra, megbuktathatnak év végén. Ez bármilyen tantárgyra igaz, nem csak a tesire.
2017. jún. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Bocsika, ezt nem értem. Az iskola nem értesítette a szülőket az igazolatlan órákról? Ez nem bukás, mivel nincsen jegyed, hanem igazolatlan mulasztás. 10 után értesítik a gyámhatóságot, akik előveszik a szülőket. Ha pedig nincs jegyed és nem tudnak lezárni, osztályozóvizsgát kell tenned. De erről már szólniuk kellett volna. Hacsak úgy nem gondolják, hogy tűnjél el a szemük elől, ne is lássanak.
2017. jún. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%

A sulinak 10 igazolatlan után értesíteni kellett volna a szülőt és a jegyzőt vagy gyámhatóságot (vagy valami illetékes szervet). Ha jól tudom akkor 50 igazolatlan után megvonhatják a családi pótlékot.

Kedves kérdező áruld már el, hogy miért is nem toltad be a képed a tesiórákra? Nyolcadikosként nem hivatkozhatsz arra, hogy diákmunkázol. Kb csak az a feladatod, hogy suliba járj. Ilyen mentalitással nem sok jövőt jósolok neked a munkaerőpiacon.

2017. jún. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért valakinek nem lehet az egész életét levezetni abból, hogy ellógott egy szerencsétlenül megszervezett kamuórát (mint kb mindenki).

Ha szerencséd van, senkinek semmi kedve a hiányzásokat adminisztrálni, és max csúnyán néz rád a tesitanár, de nem fog semmi se történni. Ha nincs szerencséd, következményei lehetnek, de erről értesíteni fognak.


Én például 9-10. osztalyban rendesen bejártam plusz tesire, de aztán láttam, hogy a többiek ellógják, úgyhogy ellógtam én is, és soha senkivel semmi nem történt emiatt. Tizenkettedik végén pedig el is engedték már, mert úgyse volt senkinek két délutánja egy héten.

2017. jún. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Persze hogy megbukhatsz nalunk az ilyenek megbuktak
2017. jún. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!