Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt érettségire muszáj elmenni?

Emelt érettségire muszáj elmenni?

Figyelt kérdés

Ha úgy érzem, nagyon rosszul sikerült az írásbeli és a szóbelivel már nem tudok plusz pontokat összeszedni, akkor is muszáj elmenni (mármint, ha nem szeretnék megbukni)?

Láttam hasonló kérdést, de nekem ebből a tantárgyból nem volt kötelező középszint és nem kellett választanom plusz tantárgyat sem.


2017. jún. 5. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Ha ebből a tantárgyból nem akarsz megbukni, akkor el kell menned, viszont, ha nem kéri az egyetem, nem kötelező illetve mást is be tudsz számítatni szabadon választottnak, akkor nem kell elmenned, de én javaslom, hogy menj el!
2017. jún. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Tudod...ha még nem is jár automatikusan kizárással vagy megbukással a vizsga, mert nem mentél el, de akkor is...általában 50%-ban számít, még ha nem is nagyon tudod, ne 0 pontot kapj már szóbelire! Nagyon lehúzná az írásbelidet! Ha 20 vagy 30%-ot tudsz és jó. Főleg h szerintem érettségi mindig nagyon rendesek és mindenki megpróbál segíteni. Olyan hülyeséget ne csinálj, hogy még csak el se mész!!!
2017. jún. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
80%
Nem egészen értem a kérdést. Ha ez nincs a kötelező tantárgyak között, akkor nem kell elmenned. Az érettségi bizonyítványt megkapod, ha a kötelező tantárgyak megvannak.
2017. jún. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Mivel a kötelező tárgyak megvannak, az érettségin nem fogsz megbukni.


Ha nem mész el a szóbelire, nem teljesíted az adott tárgy érettségijét, úgyhogy abból meg fogsz bukni.

2017. jún. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a biztatást! :)

Úgy döntöttem, hogy elmegyek szóbelire, de ha jól értem legrosszabb esetben is csak ez a tárgy lenne bukás/gyenge jegy (tehát nem kapok plusz pontot), de az érettségi meglenne (ha az összes kötelező, stb. jól sikerül)?

2017. jún. 8. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!