Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha átsorolnak költséges...

Ha átsorolnak költséges képzésbe önköltségesből, akkor ki kell fizetnem azokat a féléveket is, amiket ösztöndíjasként csináltam?

Figyelt kérdés
Ez a második félévem, remélhetőleg meglesz a 36 kreditem (30 már megvan), de ha nem, akkor nem tudom, fizetnem kell-e úgy, hogy jövőre biztos passzíváltatok, utána pedig kiiratkozom (más szakra szeretnék menni).
2017. jún. 5. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
35%
Ha alapképzést hagysz ott, akkor az eddig teljesített félévek felének megfelelő összeget kellene kifizetned. Viszont ha passziváltatsz, akkor még nem fognak semmilyen értesítőt kiküldeni. Sőt, ha a kiiratkozástól számított 365 munkanapon belül felvesznek egy másik szakra, akkor miután befejezted azt a másik szakot, akkor le is dolgozhatod az ösztöndíjat, magyarul az első elkezdett szakod 2 féléve + az új elvégzett szakod félévei (7-8) = 9-10 félévnyi ledolgozandó magyarországi munkaviszony. De fel is hívhatod nyugodtan az Oktatási Hivatalt, névre pontosan azonnal ki tudnak keresni bárkit, és személyre szabottan meg is mondják neked h majd a végzést követően pl. 22 hónapon belül állást kell találnod és 13 hónapot minimum ledolgoznod. De csak most mondtam egy pl.-t.
2017. jún. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szóval igen, a kérdésre válaszolva, ha csak fizetősre tesznek át, akkor már csak a következő féléveket kellene kifizetned a végzésig, az eddig teljesített féléveket természetesen nem.


Ha a szakot ott is hagyod, akkor 1 félév után nem kell fizetni. (alapképzés)


Ha már 2 félév után hagyod ott, és kiiratkozás után (passzív félév még nem kiiratkozás) nem akarsz másik szakra menni, akkor vagy kifizeted a szakot, vagy ledolgozod.


Ha másik szakra mész egy éven belül, akkor a ledolgozandó/kifizetendő félévek hozzáadódnak az újhoz.


Kifizetni csak akkor kell a féléveket, ha 20 éven belül sem dolgoznád le Magyarországon a kötelező minimumot. Vagyis ha kimész külföldre dolgozni vagy egyáltalán nem dolgozol.


Remélem segítettem :)


22/L

2017. jún. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. jún. 5. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!