Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egy szóbeli érettségi?

Milyen egy szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Fiú vagyok, és szóbelizek lassan (2hét múlva) és nem az, hogy parázok, hanem a tanár azt üzente, h tanuljak különben megbukok. Tudjátok a szokásos riogatás.


Mindenki hypeolta ezt az érettségit igazából, de szerintem piskóta volt és most a szóbelit tolják nagyon, és lehet ez is piskóta lesz, nem tudom. Elég keménynek érzem a szóbelit, hogy egy nap mindenből lefeleljek.


Elég lusta ember vagyok, és ebből következtetőleg, szerintem tudjátok, hogy nem tanultam május óta, mióta lement az írásbeli.


Szóval a kérdésem, hogy körülbelül mire számítsak szóbelin?


Egyébként eredményeim:

Magyar 2-es

Történelem: 3-as

Angol: 5-ös

Matematika: 1-es,de szóbelizhetek (egyébként, ne nézzetek le, nem volt matektanárunk 9. után, és otthon kellett készüljek)

Biológia: nem tudom.



Ilyen eredményekkel sikerülhet?



2017. jún. 6. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudod, a matematika az a tipikus tantárgy, ahova gondolkodni kell!!! Nem minden csak függvény és definíció...ha egy kis józan paraszt eszed van és elolvasol egy feladatot, puszta logikából és emlékezetből simán meg lehet írni 3-asra. 8-os korodig volt matektanárod, gondolom azért csak meg tudsz oldani egy egyszerű egyenletet. A többire meg ott a függvénytábla.


Mindent meg lehet tanulni egyedül is. Előveszed a vizsgakövetelményeket és szépen haladsz sorba. Nem a tanártól fog valaki jó jegyet kapni. Főleg nem egy gimis anyaghoz, kérlek. Mi az az egyetemhez képest? XD Semmi. Ott meg még jobban magadra vagy utalva.


Egy volt osztálytársam is megbukott matek érettségin, és ő 3-ast kapott szóbelin. Pedig ő tényleg nagyon buta volt. Szerintem nem kell félned.


De nem is értem, ilyen eredményekkel mitől félsz? Úgysem vesznek fel sehova. A tanárok meg nem lesznek olyan köcsögök h legalább egy OKJ-s ne tudj elkezdeni. Úgyis megkapod legalább a 2-est szerintem. Szóbelin mindenhol mindenből tök rendesek a tanárok, hogy segítsenek bejutni egyetemre, és próbálják a lehető legtöbb %-ot adni h húzza felfele az írásbelit.


Attól még hajrá. Szerintem azért fenyítettek be, hogy legalább egy kicsi odaadást mutass már feléjük, hogy megérje veled jóindulatúnak lenni szóbelin.

2017. jún. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Továbbtanulni úgy sem szeretek, külföldre fogok menni Angliába, mivel nagyon jól megy az angol csak előtte nyelvizsgázom egyet.


Akkor remélem összejön!

2017. jún. 6. 15:40
 3/4 anonim válasza:
én is most szóbelizek, habár én nulladikos is voltam, tehát 5. éve vagyok a középiskolámban. énis nagyon félek. mindenki riogat hogy mennyire nehéz stb. és én is parázok, mivan akkor hogyha kihúzok egy babits mihályt magyaron vagy valamit amiről nemtudok semmit? a semmiről nehéz rizsázni.... én már tavaly voltam emelt angol érettségin meg középszinten is.. magáról a feleletről annyit, hogy bementem, volt előtte valami kis beszélgetés, szituáció, meg utána tételhúzás, emelten meg ugye nincs tétel, ott bármi lehet. az könnű volt..
2017. jún. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha nem tudod azt amit kihúztál, póttételt is húzhatsz. De egyébként igen, elég para, mert a magyar írásbeli után már a szóbelitől parázok nagyon , mivel annyira nehéz volt
2017. jún. 9. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!