Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ha orvos szeretnék...

Szerintetek ha orvos szeretnék lenni és nem vesznek fel, menjek el másik szakra?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem alapból, de már tavaly sem sikerült bejutnom. Idén újraérettségiztem, de se a biosz, se a kémia nem sikerült úgy, hogy a tavalyi ponthatárhoz képest idén bejussak (kb. 400 pontom lesz szóbelivel). Már nem szeretnék még egy évet itthon lenni, így arra gondoltam, hogy második helyre biztos felvesznek, mert oda kevesebb pont kell. Szerintetek van értelme elmenni? Mert lehet, hogy megtetszik, és ott maradok, de lehet, hogy nem és akkor újraérettségizek megint. Nem tudom mit csináljak. Hatalmas álmom, hogy orvos legyek, de már szeretnék kezdeni valamit az életemmel és lehet oka van annak, ha másodszorra sem fog sikerülni.

2017. jún. 7. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Mindent megtettél, hogy bejuss? Komolyan 1 egész évig becsületesen készültél a felvételire? Ha erre igen a válasz, akkor ne erőltesd tovább! Ha nem, akkor viszont szedd össze magad, és ne nehezítsd az életed azzal, hogy nem a célra fókuszálsz! Tanulj rendesen! A bentmaradás sem fog menni félgőzzel!
2017. jún. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem, hogy mindent megtettem, nagyon akartam. Csak kémiából a számolások a gyengéim.
2017. jún. 7. 17:52
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
És bioszból?
2017. jún. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
tulajdonképpen bioszból is. Az ideiben is a számolásokat rontottam el.
2017. jún. 7. 17:55
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Jártál kulontanarhoz?
2017. jún. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen jártam. Nekem középiskolában kb. semmit nem tanítottak egyik tantárgyból sem. Nagyon rossz tanáraim voltak. Ennek tudható be, hogy az érettségi átlagom sem túl magas. Későn érő típus is vagyok, szóval lehet ez is probléma, későn jöttem rá mit szeretnék. És ezt mind egy év alatt értem el, aminek igazából örülök, csak orvosira édes kevés.
2017. jún. 7. 18:04
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Az én nagyimat hetedjére vették fel pszichológiára,és azt hiszem kitűnő klinikai szakpszichológus lett belőle.:) Szóval,ha "csak" ez a bajod,hogy ennek oka van,akkor ne add fel! :)
2017. jún. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha kész vagy elengedni az orvosit, akkor válaszd a másikat!

Ha viszont nem, akkor ne pazarolj el állami féléveket máshol! (Arról nem is szólva, hogy gondolom, kb. semennyire sem tudnál az első év mellett még a javító érettségikre is készülni.)


Bár az a véleményem, ha tényleg úgy érzed, hogy ha 1 éven át megtettél mindent, akkor már nem feltétlenül érdemes erőltetni. (pl. az Ötösöm lesz kémiából példatár MINDEN feladatát megoldottad a 67X-dik feladatig? A korábbi érettségi számolásokat mind végigoldottad? stb.) De ezt neked kell érezned.

2017. jún. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Ha ez a legnagyobb álmod, akkor nem szabad elengedned! A végsőkig küzdeni kell, mert semmit nem adnak ingyen.

Viszont, ha meg tényleg beleadtal apait-anyait és így sem jött össze, ott már el kell gondolkozni, hogy ha a felvételi ennyire nehezedre esik, akkor a bentmaradás milyen lenne. Pénzérmés megoldást javaslom.( lehet most kukában tűnik) miközben pörög a levegőben, megnézed hogy az orvosi mellé húz a szíved, vagy kész vagy elengedni ezt a vágyad. Nagyon szurkolok neked, akárhogy is döntesz!

2017. jún. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
12%

Én már harmadéves orvostanhallgató vagyok. Megértem a helyzetedet, nekem az egyetemi éveim voltak hasonlóak.


Anno nagyon jó eredményekre érettségiztem: mindkét emeltem 90%-os lett (egy erős gimiben, vagyis nem súgtak a tanárok, mint sok helyen), ezen kívül volt már egy angol felsőfokú és egy német középfokú nyelvvizsgám. Megszoktam, hogy mindig az élmezőnyben vagyok úgymond, és mindenki biztatott, hogy biztosan nagyon jó orvos lesz belőlem, az egyetem is könnyen menni fog. Viszont...


Itt már minden másképp működik. Hiába jársz be minden előadásra (még ha az évfolyam fele nem is), előveszed a könyvet és a tantárgyankénti (!) 50 oldalt minden nap kétszer is értelmezve elolvasod, akkor is ez a zh-kon (=évközi számonkérések) "csak" 60-70%-ra lesz elég!!! 60%-tól van meg az 2-es! Ahhoz pedig, hogy mentesülj az év végi vizsga alól, a zh-átlagnak 75% felettinek kell lennie. Nem könnyű. Persze van, aki kipuskázza, úgy h se előadásra nem járt be, se nem tanult semmit, és 80%-okat ír. Így működik...Év végére pedig nem szabad maradni vizsgázni (már ha lehet), hiszen akkor megbuktatnak. 1x biztos :D Ha a végén mész, akkor 3x is. Csak hogy ,,fenntartsuk az egyetem színvonalát", meg hogy legyen kinek fizetnie az immár 1 350 ezer Ft

tandíjat. Kérlek. Ezért rengetegen 7-8 év alatt végzik el az orvosit, vagy még több ideig. És nem önhibájukból. Mert még1x mondom: itt hiába mondod fel az anyagot szóról szóra! Ha olyan tanárt fogsz ki, akkor mind1.


Ja meg a kedvencem, amikor "bizonyos" embereknek "bizonyos" okok miatt a vizsgáztató tanárok tudják, hogy őket nem lehet megbuktatni, akármennyire is buták, még ha fordítva is rakja bele a szívet a hullába, fel se ismeri még az aortát sem, vagy azt mondja h ,,véna carotis interna" (ilyen nincs! csak artéria carotis interna!! fatális hiba!). Ők mindig 5-öst kapnak úgyis...és belőlük is lesznek orvosok. Erről publikusan ennyit is.


Én is ismételtem egy évet. Pedig nagyon jól indultam az egyetemre is, és mindig odatettem magam. Nem elkeseríteni akarlak, csak nem akarom, hogy feleslegesen okold magad egy óriási hibáért! Ne jelentkezz ide! Ha még másodjára se vettek fel, ha ennyi nem megy, akkor az egyetem első félévében kitennének, és rájönnél h eddig csak pocsékoltad az idődet! Egyetlen egyetemi vizsga sokkal nehezebb, mint egy biosz érettségi. És míg az érettségire legalább 4 éved volt felkészülni (de ha csak faktra jártál, akkor is 2 év, úgy h nem a 0-ról kezdted), egyetemen ez csak fél év, úgy h másból is vizsgázni kell. Tudom, nehéz. De amikor nekem kellett évet ismételnem és sorstársaimnak, akkor nekünk is mondták, hogy az álmainkat nem szabad feladni stb. Ok, folytattam, de nem esett jól. Még mindig hittem, meg emlékeztem a régi szép álmaimra, ez adott erőt... Álmok? Az is része volt mindig, hogy elégedett vagyok magammal és a legjobbak között vagyok. Erre meg visszabuktam 6 másikkal az elsősökhöz. Szép. Ők meg még kis naivak azt hiszik, nekik menni fog elsőre. Elveszted a megbecsülésed saját magad iránt is.


Egyébként meg nem is olyan érdekes ez az orvostudomány. Mármint az egyetemen nem. A tanult dolgok 90%-a tömény, unalmas, és csak a 10% az, ami érdekes. Tele van az órarendünk értelmetlen laborgyakorlatokkal, amiknek kb semmi köze az orvosláshoz, még ki sem vagyunk belőle kérdezve, csak be kell járni. Kibírod 1x, 2x, de amikor már a 8. héten is be kell menni este 7-8-ig, amikor már hulla fáradt vagy a sok órára járástól és a tanulástól, pont az a hülye értelmetlen gyak nem hiányzik! Az idő előrehaladtával pedig még több mindenben csalódsz. A tanárokban, az orvosokban, magában a "gyógyításban"...főleg minél jobban szeretted korábban. Itt annak jó, akinek orvosok a szülei és bebiztosítják a jövőjét. Aki állami kórházba kerül...főleg az fog majd rosszul esni, hogy te mennyire szeretnél segíteni, hogy de mégis mennyit tanultál az egyetemen, mégis tehetetlen vagy. Jaj. Nem csoda, ha sokan depressziósak lesznek, gyógyszerfüggők, alkoholisták vagy öngyilkosok.


A lényeg, hogyha van eszed, ne ide jelentkezz! Sokkal könnyebb dolgod lenne bárhol máshol, és biztos más is érdekel! Boldogabb is leszel, mert az menni fog!


22/L

2017. jún. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!