Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha én elszeretném kezdeni...

Ha én elszeretném kezdeni teljesen az alapokról a kémiát és a biológiát, hogy feltudjak arra a szintre fejlődni, hogy emelt szintű érettségit tegyek belőlük hol kezdjem el?

Figyelt kérdés
A lényeg ,hogy 1 éve dolgozok jelenleg pénzt gyűjtöttem az egyetemre! Orvos szeretnék lenni csak sajnos az anyagi háttereim nem nagyon engedték meg eddig ,hogy én 6 évig orvosi egyetemre járhassak ezért döntöttem egy szakma mellett elsőnek! A lényeg az ,hogy valaki aki otthon van a témában letudná nekem írni pár mondatban ,hogy teljesen a nulláról hol is kezdjem el és miként haladjak Na meg a követelmény rendszert hol találhatnám meg ? Előre is köszönöm a válaszokat!
2017. jún. 8. 18:05
 1/2 enes ***** válasza:
Beírod a Google-be: Biológia/kémia érettségi követelményrendszer. Elsőként kifogja neked adni, letöltöd és átnézed a középszintű részt, valamint az emeltet is. Ez alapján lehet a legjobban felkészülni. Emellett érdemes beszerezni pár könyvet. Nekem Oláh Zsuzsa 10-11-12 vált be a legjobban, emellett a Lénárd féle könyvek isteniek. Ha a keret engedi biológiából jól jön még egy feladat gyűjtemény is, nekem a Szerényi Gábor féle bevált. Kémiából a számolás nagyon fontos, ezért jól jön egy ötösöm lesz kémiából. Valamint a kémia elméletihez egy mozaik 9-10 tökéletes. Én így készültem fel, idén érettségizem. Sok sikert neked, remélem mindent leírtam. Ha nem, akkor még kérdezz bátran!
2017. jún. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az elsőhöz, annyi kiegészítéss, hogy a mozaikos Kémia 9-10 csak általános és szerves, érdemes az összefoglaló könyvet megvenni helyette érettségire készülőknek.
2017. jún. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!