Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen munkalehetőségek...

Milyen munkalehetőségek vannak Szegeden egy másoddiplomás egyetemista számára?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, most végeztem a Corvinuson és kaptam állást egy menő könyvelőirodában, most pénzt gyűjtök, mert jövőre kezdem az egyetemet az SZTE-n, programtervező informatikus szakon. Mivel ez a szak csak nappali tagozaton van, így kénytelen leszek minden órára bejárni, azonban egyedül költözök majd le Szegedre egy albérletbe, és a lakást és a kaját fizetnem kell magamnak valamiből. Nagyjából 5-600.000 Ft-tal indulok neki az útnak. A lakás viszonylag olcsó, rezsivel együtt kb 35.000 Ft/hó áron mozog. Szeretném megtudni, hogy vajon fogok-e olyan részmunkaidős munkát találni, amivel tudom az anyagiakat fedezni? Egyik volt csoporttársam a Corvinust úgy végezte el, hogy mellette könyvelt, de csak részmunkaidőben. Lehet, hogy Pesten erre volt lehetőség, de félek, hogy Szegeden nem lesz (hetek óta nézem az álláshirdetéseket és nem igen látok részmunkaidős számviteli állást Szegeden). Vélemények? :)
2017. jún. 11. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
35 ezer albérletért nagyon jó, bár kicsi az esélye, hogy ennyiért találsz szobát. De ez Dél-Alföld, nem Pest, itt alig van munka, ha szerencséd van, akkor találsz, esetleg említs meg nekik majd, hogy diák vagy és a diákszöveten keresztül regisztrálnak, akkor nekik is jobban megéri
2017. jún. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Előzőnek nincs igaza, én 15+rezsi negyedéért külön szobát kaptam, igaz, hogy panelben, de vadiúj bútorokkal.

Viszont részmunkaidős állást elég nehéz találni, hacsak nem diákmunkáról van szó, mert azt viszont könnyű a diákmunka közvetítőkön keresztül, bár az kevés, hogy minden költséged fedezze. De például ha jól tanulsz, nem kevés ösztöndíjat kaphatsz, az is nagy segítség.

2017. jún. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, most látom, hogy külön lakás, az tényleg jó :)
2017. jún. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
13:32 ENnyiért én 6 éve sem kaptam még szobát tarjánban vagy makkosházán sem, akkor ti vagy 5-6-an laktok egy lakásban, vagy vmi piszok szerencséd volt ismerős által. Most meg kb. a duplájára emelkedtek az árak, elég lenne csak benézni egy albérlet kereső csoportba és rájönnél a tényekre
2017. jún. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-en laktunk 3 szobásban, és nem annyira régen, konkrétan egy éve költöztem el, de lehet, hogy azóta felmentek, de azért ki lehet fogni, csak szemfülesnek kell lenni, szoktam látni jókat facebookon, persze több az elszállt, 30+rezsi egy szobáért.
2017. jún. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem programoztál előtte akkor ez elég komoly feladat lesz. Mindenképpen kezdj el ismerkedni a tananyaggal, mert ha először hallasz ezekről még ha csak az iskolára figyelsz akkor is nagyon nehéz tartani a tempót.

[link]


Ez a programozás alapjai tárgy anyaga, itt nagyon jól levan írva minden.


Ha már programoztál akkor gyakornoki állást is lehet könnyedén szerezni (1500 bruttót fizetnek óránként) ha esetleg nem, akkor is másfél-két év múlva már dolgozhatsz így suli mellett.


Alap diákmunkák egyébként Szegeden is vannak (csomagolás, árufeltöltés be kell regelni a diákszövetkezetekbe és kiderül :D)


Egyébként az se kizárt, hogy kapsz részmunkaidős állást könyvelőként, de akkor már most kezdj el nézelődni hátha addigra találsz.

2017. jún. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Végülis kiderült, hogy van levelező proginfó Szegeden, csak az ELTE-n nem volt, ezért úgy gondoltam, sehol nem lesz levelező, de tévedtem. Úgyhogy megoldódott, költözés után teljes munkaidőben fogok dolgozni, mellette levelezőn tanulok majd, így még félretenni is fogok tudni egy keveset. :)
2017. jún. 15. 10:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Csodálkoztam is egyébként, mert most is vizsgaidőszakban tök sok levelőssel találkoztam :D
2017. jún. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!