Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül az orvosképzés?

Mennyibe kerül az orvosképzés?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy drága, de mennyire?11.-es vagyok.Jövőre érettségizek, és érdekel ez a téma.

Egy-két 4-esem van(földrajz,tesi,ének) a többi mind 5-ös.

Mennyire költséges?Nem vagyunk gazdagok.Végig lehet így csinálni?



2017. jún. 13. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik volt osztálytársam most annak tanul. Nála fél millió egy félév. Nagyon hajt, hogy átvegyék állami támogatottba, de sajnos a 4,4-es átlaga kevés volt hozzá.
2017. jún. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Drága, de állami támogatotton elvégezheted szegényen is.


Bár így, hogy nem találtad meg az interneten, hogy mennyibe kerül, sőt még a helyes kérdés-kategóriát sem találtad el, én a helyedben nem erőltetném az orvosit...

2017. jún. 14. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Hát a mellékelt ábra azt mutatja, hogy 12 x 1 350 000 forint és ez, ahogy néztem kb ennyi a vidéki egyetemeken is. De ott az állami az ingyenes.


[link]


Nem igazán érdekli őket a tesi, ének, föci a pontszámításkor. De kell nekik biosz emelt, és mellé választani kell emelt fizika vagy kémia érettségit. az utolsó két év jegyei érdekli őket matekból, töriből, nyelvtanból és irodalomból. Gondolom a nyelvet is nézik...

Meg kell nekik egy 5 érettségi az előző tárgyakból.


[link]


Végig lehet csinálni, már előtted ezreknek sikerült, akkor miért neked ne sikerülne? Egyébként a költségtérítéses szerintem inkább külföldieknek van...

A felvi.hu-n lehet válaszokat kapni a kérdéseidre...

2017. jún. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Állami finanszírozáson sem olcsó, főleg az első két év. Az anatómia cuccom (tankönyvek) anno majdnem 100 ezer forint volt, plusz élettan, biokémia. Utána könnyebb volt, de kellett köpeny, fonendoszkóp meg egyéb marhaságok. A megélhetés sem olcsó, ösztöndíjra ne számíts, mert bár jó eredményekre lehet kapni, nem a max. 28 ezerből fogsz kaját, bérletet meg kolit fizetni.


Önköltségest pedig maximum hitelre vagy tehetős szülők segítségével, kb. 1 millió félévenként. Vagyis a teljes orvosi 12 millió, ha az egészet fizeted.

2017. jún. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%

2. válaszoló

Miért kötsz bele?

2017. jún. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2017. jún. 14. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!