Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egy matek érettségi...

Milyen egy matek érettségi szóbeli?

Figyelt kérdés

Sziasztok! tudom, hogy rengeteg kérdés van róla,de esküszöm félek. igazából azért is, mert 2-3 konzultációs órára jártam csak be a mtektanáromhoz,mert dolgoznom kellett...itthon példáúl egy kicsit besegíteni.

Aztán egy olyan matektanárom van, aki imádnivaló,de ő jobban ragaszodik a megoldókulcshoz, mint az átlag tanár.

aztán szó szót követett ma,és mondta nekem hogy:"az se biztos hogy te is átmész"....! ettől kifolyólag...szerintetek?



2017. jún. 14. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem megy a matek, ami nem nagyon megy, ha már azt a 25 pontot sem tudtad összeszedni(elárulok egy nagy titkot.. ha tudod használni a fv. táblázatod, akkor minimum a 30-40 pont megvan...), akkor nem könnyű.

Azonban nagyon arra mennek a tanárok, hogy ne szivassák be az embert, hanem inkább "menjen.."

2017. jún. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Gondolom most a középszintű matek szóbelire gondolsz. Igaz?

Az írásbelivel ellentétben már kell hozzá egy kis matematikatudás (pl. Hérón-képlet), kisebb a logika igénye, nagyobb a hangsúly a bemagolt információn mint az írásbelin.

2017. jún. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a matek ilyen kínzási eszközzé vált a középiskolákban, pedig nem erről kéne szólnia!


Én emelt szinten szóbeliztem, még 2005-ben, éppen akkor hozták be a kétszintű érettségit.:D Amikor elkezdtem a Gauss-számsíkról beszélni eléggé meglepődtek, és hasból/fejből tudtam az egyetemi anyag nagy részét már akkor is, mert érdekelt és szerettem a matekot. Még végig se mondták a kérdéseket, már mielőbb válaszolni akartam.(max pontos lett egyébként)


Viszont nem mindenkinek megy ez ilyen könnyen. Például ha felnőtt fejjel kezd hozzá valaki, akkor még kiemelkedő intellektussal is nehéz tud lenni, az alapok hiánya és az egész elvontsága miatt. Ismertem olyat, aki nálam sokkal intelligensebb volt (egyértelműen), mégis nehéz volt neki felnőtt fejjel matekot tanulnia, miközben egyszerre 4-5 oldalt olvas, és nagyon jól vág az esze.


Remélem mindenkinek sikerül az érettségije, aki igyekszik és tesz érte.

2017. jún. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, *"egyszerre 4-5 sort" akartam írni.
2017. jún. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

9.-ket leszámítva mindig 1 voltam matekból ( állandóan pótvizsgáznom kellett ). A tanár is azt mondta hogy ő szíve szerint megbuktatna 12.-ben és majd októberi matekra készüljek. Mondtam neki hogy csak egy lehetőséget kérek és megkaptam. Matek írásbelin 27 pontot értem el és 25 ponttól volt kettes :)


Szóbelin viszont nekünk a tanár azt mondta hogy a 4 éves matek anyag összes szabályát kérheti. Másik tanár meg azt mondta hogy random feladatok lesznek táblán.

2017. jún. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!