Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kötelesek a tanárok tanév...

Kötelesek a tanárok tanév végén közölni a jegyet a diákkal vagy a szülővel vagy nyitva hagyhatják azért, hogy csak bizonyítvány osztáskor tudjuk meg?

Figyelt kérdés
Több tantárgyból állunk így sajnos, összeesküvés elméletem is van, mert az osztályfőnök két héttel az iskolavége előtt adta ide az értesítőt, pedig már egy hete tudta. Beszéltem a tanítás utáni héten mindegyikkel, mert döntően befolyásolja a jövőnket. Nem csak a gyerekét, enyémet is, rendkívüli feszűlt állapotot teremtve ezzel. Megtehetik,hogy lezárják annyival, még gondolkodom rajta?
2017. jún. 20. 07:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen értesítőt adott oda két héttel ezelőtt? De miért mondana bármit is, ha még gondolkodik azon, hogy milyen jegyet adjon?
2017. jún. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem köteles és mivel osztályozó értekezlet is van, a többi tanárral együtt dönt minden tárgyról.

A lelkiállapotod meg hogy jön ide? Ha a gyereked ennyit tud, ilyen érdemjegyet kap. Gondolod, hogy átjavítják a naplót is, mert feszült vagy?

2017. jún. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, milyen értesítőről beszélsz 2 héttel a tanév vége előtt, mikor lezárni az utolsó napon kell? Végzős a gyerek, azért volt értesítő?

Amúgy meg hogy lehet, hogy a gyerek nem tudja a jegyét? Hol az elektronikus napló, ami számolja az átlagot? És miért nem kérdezte meg a tanárokat, hogy csókolom, hanyasra tetszik lezárni? Még jóval az év vége előtt, hogy ha javítani kell, megtehesse? Erre nem voltak nyitottak a tanárok?


Ha annyival intézi el, hogy gondolkodik, az elég etikátlan. Mert a gyereknek tisztán kell tudnia, hogy Lacika, most jel pill hármasra zárnálak le, ha négyest szeretnél, javítanod kell. Ennek ez a menete normális helyen.

2017. jún. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Trevor. ***** válasza:
100%
Szerintem nem kötelesek közölni. Nekem az jött le a kérdésből, hogy te vagy az egyik szülő. A gyerekednek ahhoz joga van, hogy tudja a jegyeit. Ha valamiből pl. bukásra áll, az az ő hibája, illetve valamelyest a szülőé is.
2017. jún. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2017. jún. 21. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!