Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemi puskázásnak mik a...

Az egyetemi puskázásnak mik a következményei?

Figyelt kérdés

Pár napja egy vizsgán puskát használtam. Természetesen azonnal elvette a tanár a dolgozatot, és elégtelent adott rá. A szabályzat szerint ezentúl csak szóban vizsgázhatok, azonban ennél többet nem írnak. Milyen egyéb szankciókra számíthatok? Milyen hatással lesz mindez (esetleg egy fegyelmi eljárás) a diplomára és a munkatalálási esélyeimre?

Hozzátenném, hogy ez az egyetlen alkalom, hogy puskáztam.

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. jún. 20. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Ezt az oktató írta,h csak szóban vizsgázhatsz? Mert pl. nálunk nem csinálnak ekkora problémát belőle, elveszik, a zh-t/vizsgát is és ugrott egy vizsgalehetsőg, de legközelebb már senki sem emlékszik erre
2017. jún. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
Az elhelyezkedési esélyeidre inkább az lesz hatással, hogy funkcionális analfabéta vagy. Nem is írod, melyik egyetem melyik karán tanulsz, hogy legalább fellapozhassuk helyetted a vizsgaszabályzatot, ha már te lusta vagy hozzá.
2017. jún. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
hát nem tudom, te hova jársz, de nálunk pl. első figyelmeztetés után veszi csak el a vizsgát és ad ráelégtelent :D és még azután sincs semmi következménye a karón kívül.
2017. jún. 21. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Ez helyenként változó, sőt, akár tanáronként is, mert nem biztos, hogy adott oktató él a Tanulmányi és Vizsgaszabályzatban leírt szankcionálási lehetőségekkel. Ezt az oktatóval beszéld meg. Ha pedig ő hivatalos útra tereli az ügyet, akkor a TO-ra menj!
2017. jún. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
Egyelőre ne csinálj semmit! Ha fegyelmi lesz belőle, akkor kapsz majd a lakcímedre szép hivatalos levelet. De nehogy a To-ra menj, mi a francnak? Menj a HÖK-höz! Nekem teljesen más okból volt fegyelmi tárgyalásom, egy hökös gyerek "képviselt", a vége az lett, hogy jaj semmi baj, ejnye-bejnye majd kapsz egy figyelmeztetést. Ki is jött két hónap múlva levélben, hogy figyelmeztetnek és annyi.
2017. jún. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk elveszik simán a puskát figyelmeztetés nélkül és kiküldenek, valamint automatikusan aláírás megtagadva vagy ha vizsga akkor elégtelen és nem lehet javítani az adott szemeszterben. Szóval lényegében megbuktatnak a tárgyból, de nincs más következménye. Nalunk ez van a szabályzatban, ez alapján is szokta kezelni a puskázást az egyetemen minden tanár. Arról nem tudok hogy ez miatt bárkinek fegyelmi lett volna. De ha nálatok ezek után lehet szóbelivel javítani azért kicsit lazábbnak is tűnik az egyetemi szabályzat. Diplomába nem kerül bele szóval munkavállalás szempontjából a fegyelmi se szamít.
2017. jún. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!