Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek, hogyan fog idén...

Szerintetek, hogyan fog idén alakulni a ponthatárok az orvosi egyetemeken? Főleg Semmelweis érdekelne.

Figyelt kérdés

2017. jún. 21. 14:15
 1/1 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ha lesz is emelkedés, akkor az minimális lesz, főleg a tavalyihoz képest. Mivel a ponthatárokat a jelentkezők határozzák meg, és azért sokaknak vannak gyengébb jegyeik (is) vagy átlagos eredményeik, akármennyire is kitörhetett a para a tavalyi ponthatárok után, én maximum öt pontos emelkedésre számítok, de SOTÉ-nál még ennyire sem. Nagyjából az, hogy 450 vagy 440 pontod lesz, már olyan sokban mázli kérdése, hogy egyszerűen nem hiszem, hogy a tavalyi nagy emelkedés tendenciaszerű lesz.


Sőt, még az is lehetséges, hogy csökkenni fog valahol, de én ebben nem reménykedem.

Viszont mindenfelé gyengébb átlagokat meg nagyon elkülönülő eredményeket emlegetnek, szóval ebből vagy olyasmi lesz, hogy akik jól teljesítettek, lesznek annyian, hogy feltöltsék az orvosis helyeket, vagy pedig összességében alacsonyabbak lesznek a ponthatárok, mert azok, akiknek nem lett olyan jó az emeltjük még bekerülhetnek a keretszám szerint, és a ponthatárok amúgy is az utolsó bejutó pontszámát jelölik.

2017. jún. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!