Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettséginél mit jelent a...

Érettséginél mit jelent a törzslapkivonat?

Figyelt kérdés
Tehát bizonyítványosztáskor vannak, akik megkapják az érettségi bizonyítványokat, de előtte kiosztogatnak bizonyos törzslapkivonatokat is bizonyos személyeknek. Na most, ő megbukott ezek szerint?

2017. jún. 24. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. aki előrehozottat tett, vagy akit pótlóra utasítottak igazolt hiányzás miatt, az is törzslapkivonatot kap. és a bukottak is.
2017. jún. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én angolból kaptam törzslapkivonatot amikor előrehozottat tettem.
2017. jún. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Minden érettségizőnek van törzslapja, ami lefűzésre kerül. Azok kapnak az érettségi törzslapról kivonatot akik, nem 5. tárgyas rendes érettségi vizsgát tettek hanem csak 1-4 tantárgyból vizsgáztak és nem kapnak kék, kemény táblás bizonyítványt.


Ennek több oka lehet: előrehozott érettségit tesznek (nyelvből szoktak jellemzően) vagy 12. végén valamilyen tantárgyból megbuktak és csak a többi sikeresen teljesített tantárgyból tesznek érettségi vizsgát vagy az is lehet, hogy valamelyik érettségi vizsgájuk nem sikerült.


A kivonatot meg kell őrizni mint egy bizonyítványt, mert később amikor a többi tárgyból is érettségizni fog az illető, ezzel tudja igazolni, hogy neki már 1-4 tantárgyból van érettségije.

2019. okt. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!