Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Halaszthatom-e az egyetemen...

Halaszthatom-e az egyetemen az 1. évemet, ha már kiderült, hogy felvettek?

Figyelt kérdés

Az egyetem költségeit nem tudom állni és most lett lehetőségem külföldön dolgozni 1 évet. Újra felvételizni 1 év múlva nehezen kivitelezhető lenne, mivel az ügyeket intézni nem fogok tudni haza járni néhány hetente. (tudom sok minden elintézhető elektronikusan de nem minden)

Így, hogy előre nem jeleztem az évhalasztási szándékomat, tudok-e évet halasztani (elsőt) miután kiderült, hogy felvesznek-e?



2017. jún. 24. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Tudtommal, ha csak jelentkezel akkor mindent lehet elektronikusan intézni. (Én legalábbis így csináltam)


De amúgy legjobb tudásom szerint nem lehet. Az első félévet nem lehet rögtön passziváltatni a legtöbb egyetemen.. De aztán ki tudja, hogy ott mik a szabályok ahova mész. Érdemes lenne utánakérdezned ott.

2017. jún. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nézni az adott egyetem adott szakának tanulmányi és vizsgaszabályzatát, ott szerepelnie kell, hogy kezdhetsz-e egyből 1-2 passzív félévvel. Amennyiben igen, akkor gond nélkül passziválsz és jövőre folytatod/kezded. Ha pedig nem, akkor újra jelentkezel online, ahhoz valóban nem kell hazajárnod nlhány hetente.
2017. jún. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Ismerek olyat, aki külön kérvénnyel megtehette, de neki autóbalesete volt és kórházban feküdt. Én is úgy tudom, hogy első félévet passziváltatni nem lehet a legtöbb suliban.
2017. jún. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az adott kar tanulmányi és vizsgaszabályzata rendelkezik erről, nem egységes.

Viszont jól gondold meg, mert ha később valami tényleg fontos dolog miatt (neadjisten baleset vagy más problémák) miatt passziválnod kéne, akkor már nem lesz lehetőséged rá.

2017. jún. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk biztosan nem lehet az első évet passzívval kezdeni, de mintha volt osztálytársam úgy kezdte volna egy másik suliban. Ennek tényleg a sulid tvsz-ében kellene utána nézned, elérhetőnek kell lennie az interneten. Egyébként pedig ha nem veszel fel tantárgyat a tárgyfelvételi időszakban (aug. közepe felé kezdődik) akkor automatikusan passzívvá kerülsz, nem kell kérelmet beadnod.
2017. jún. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemenkent valtozo. Nálunk pl (Semmelweis) lehet első évet passziváltatni.
2017. jún. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2017. jún. 25. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!