Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek kémiát tanulni?

Hogyan kezdjek kémiát tanulni?

Figyelt kérdés
Most leszek 10. osztályos, és semmit nem tudok kémiából, sajna a gimis tanárunk nem a legjobb, és teljesen elfelejtettem már azt is amit ált. iskolában tanítottak, de én orvos szeretnék lenni, és hogyan kezdjem az alapoktól ? Ki, hogy tanult ? Hogyan kezdjek neki ?

2017. jún. 25. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Előveszed a Mozaikos érettségire felkészítő könyvet, Villányii érettségi felkészítőjét + az Ötösöm lesz... példatárat. Elkezded az elejétől, és rendszerszerűen szépen mész sorba:)
2017. jún. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Villányi kétszintűjében szuperül le van írva az általános kémia, és aztán mész tovább a tananyagban vagy azzal a könyvvel, vagy a mozaikossal. Esetleg, ha könnyen elakadsz, vagy biztos akarsz lenni a tudásodban, eljársz magántanárhoz. Hajrá. :)
2017. jún. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Magántanár. 11-es voltam mikor novemberben elkezdtem tanárhoz járni. Abszolút 0 tudással, most érettségiztem emelt kémián, és ahhoz képest, ahonnan indultam, nem lett rossz. De magadtól szörnyen nehéz megérteni, főleg ha nincs ráállva az agyad. Az elején nehéz, de aztán rájön az ember, hogy minden egy sémára épül, és onnan már könnyebb. Nekem magántanár nélkül sosem sikerült volna, ő látja, hogy hol tartasz épp, és ki tud találni egy olyan rendszert, ami által le tudsz érettségizni.
2017. jún. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én is kémia felsőfokúra készülök, most fejeztem be a 10. osztályt. Nincs pénzem magántanárra, úgyhogy magamtól tanulok. A 2017. évi vizsgakövetelményt kezdtem el kidolgozni, egy kicsit fárasztó utánajárni annak, amit nem értek, de szerencsére szeretem a tárgyat, így annyira nem fáj...:)

Ha órák előtt megpróbálod magadtól feldolgozni a következő anyagot, az segíthet megérteni a tanárt, még akkor is , ha rosszul magyaráz.

Sok sikert!

2017. jún. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
:D Utolsónak, igen segíthet, ha jó tanárja van, már pedig elég silány minőségű kémia tanárok vannak a rendszerben :D De! Tisztelet a kivételnek, és az én imádnivaló magán kémiatanáromnak, én is leérettségiztem emelt szinten 91%-ra :D ÉS abszolút nulla tudásom volt nekem is! Kb. a kémia óránk egyenlő volt a diktálással és semmire nem kaptunk sose választ. Ha érdekel a tanárom elérhetősége, írj egy üzit, ő biztos tud segíteni! :)
2017. jún. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!