Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes még az érettségi...

Érdemes még az érettségi napján tanulni?

Figyelt kérdés

Holnap délutánra vagyok kiírva szóbeli érettségin. Ma még tanulgattam, ismételtem, de érzem, hogy kezdek elfáradni, mert két hete folyamatosan készülök (előtte két hétig emelt szóbelire készültem). 100%-os szóbeli a cél, vagy max. 1-2 pontlevonás férhet bele, hogy biztosan felvegyenek, így azt se mondhatom, hogy "á, csak 6 pont, az semmiség".

Viszont én abszolút olyan ember vagyok, aki délelőtt tud jobban teljesíteni, korán kelő voltam világéletemben, így kicsit meglőttek azzal, hogy délutánra tettek be. Mivel messze lakom a sulitól, ezért hazajönni nem sok értelme lenne (holnap van a bizottságunk első napja, tehát ott kell lenni a megnyitón), ezért azt terveztem, hogy bent maradok a suliban, mert ugye van ilyen várakozó terem, ott lesz kaja is, lehet pihenni, stb.

Ugyanakkor arra is gondoltam, hogy vihetném magammal a tanulnivalót is, még egyszer utoljára átnézni, de nem tudom, lenne-e értelme vagy inkább csak összezavarnám magam. De akkor mit csináljak több órán keresztül?


Elnézést, ha össze-vissza lett egy kicsit, de remélem, így is érthető a problémám ><



2017. jún. 25. 18:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnyugtat, nézegetheted még, én is mindig szoktam, és sose származott hátrányom belőle, de igazából a lényeget valószínűleg már megtanultad. Drukkolok holnapra. :)
2017. jún. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is régebben így csináltam (középiskolában/érettségin), aztán még az egyetem elején is. Majd erről valahogy leszoktam. De a lényeg, hogy átérzem ezt, a dolgot, ha ettől nyugodtabb leszel, akkor nézd át - viszont újdonság már úgyse nagyon marad meg, amit eddig megtanultál, azzal a tudással fogsz szóbelizni. De szerintem nem lesz probléma ;) Sok sikert!
2017. jún. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedvesek vagytok!:)

Akkor szerintem viszem magammal a cuccom, aztán ha úgy érzem, szükséges, még átnézek pár dolgot:D

2017. jún. 25. 19:16
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig szoktam még ilyenkor rendszerezni a fejemben a tudást, meg ismételgetni, inkább fejben gondolkodok és ha valami feljön ami nem jut eszembe, azt megnézem és próbálom memorizálni. Közép szóbeliknél délelőtt voltam első nap és szintén nem tudtam volna hazamenni, szóval olvasgattam még mielőtt sorra kerültem. Emeletnél délután voltam, szóval aznap még nagyon sok mindent tanultam, amire végül nem volt szükségem, mert nem olyan tételt húztam, de ez mindegy:D Még sose felejtettem el emiatt semmit, vagy nem kavarodtam meg emiatt, szóval nem ártott. A lényeg, hogy azt csináld amit jónak érzel. Ha eleged van és úgy gondolod hogy mindent megnéztél amit akartál, lesz ami lesz, akkor hagyjad, de ha meg ott ülsz, hogy basszus ezt meg ezt még de jó lenne megnézni, akkor nézd meg nyugodtan.
2017. jún. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfogadom a drága jó szüleim tanácsát, hogy vizsga előtti nap, és vizsga előtt közvetlenül ne tanuljak, mert összekeverem a megtanultakat, akkor soha nem végeztem volna el az egyetemet. Igen, ez érettségi, de vizsga, vizsga.
2017. jún. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is :D

Igen, nekem is a szüleim mondták, hogy ne tanuljak már előtte :D

2017. jún. 26. 05:48
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha jót akarsz magadnak akkor befejezed a készülést. Relaxálj,pihentesd az agyad. Én is is szintúgy tettem és töriből,magyarból,meg földrajzból max pontos szóbeliz csináltam. Sok sikert neked!
2017. jún. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ment? Hova jelentkeztél?
2017. jún. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Egész jól:D kiderült az emeltem eredménye, ott a szóbeli 100%, összességében így 92% lett.

Tanulgattam, de igazából csak azokat néztem át, amikben nem voltam annyira biztos, de nem olyan tételt húztam szerencsére:)

Osztályból azért többen is maradtak még, így tudtunk beszélgetni, meg a tanárok is sokszor kijöttek megnyugtatni minket, meg ott voltak a szülők is, így mondhatni, elrepült az a majdnem hat óra, de fél órával hamarabb be is tudtam már menni :D

Töriből Szent Istvánt húztam, az jól ment, bár a tanár kicsit rám hozta a frászt, amikor épphogy elkezdtem a feleletet, kérdezett, meg terelgetett, hogy ezt mondjam, azt mondjam inkább (mondta, hogy hamar le akarja tudni azokat, akikről tudja, hogy tanultak, hogy gyorsan végezzünk, de azért volt furcsa, mert emelt magyaron egy kérdés se volt, egyedül a végén volt egy, így azt hittem a törinél, valamit elrontottam, hogy alig kezdtem el beszélni, rögtön kérdezett). De utána megdicsért, meg mondta anyának, hogy tökéletes felelet volt, meg a többi tanár is megdicsért, szóval az szerintem jó lesz:D

Bioszból is jó tételt húztam, volt két aprócska hibám, de mondta a biosztanár, hogy ne aggódjak, nagyon szép felelet volt, és ő el is szólta magát, hogy egy pontot le fog vonni, de tényleg megdicsért ő is.

Az orosz kicsit húzósabb volt, én nem éreztem úgy, hogy jól ment volna, de osztálytársam mondta, hogy végig beszéltem, meg válaszoltam a kérdésekre, meg úgyse értette senki, szóval ne aggódjak:D az orosztanár is megdicsért, meg mondta, hogy összehoztuk, így szerintem az is jó lesz:)

Úgyhogy így a tanárok visszajelzései alapján jól ment, ha le is vonnak pontokat, 436-438 pontom lesz körülbelül, első helyre Debrecent jelöltem meg, BTK pszichológia, ott tavaly 435 volt a ponthatár, idén is annyi a központi ponthatár pszichológián, úgyhogy remélem, összejön az állami >< de az önköltséges biztos megvan szerintem.


És tényleg köszönöm a tanácsokat is:)

2017. jún. 27. 04:53
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Na, majd írd meg mennyi lett a végleges és bekerültél-e. Gratulálok!!:)
2017. jún. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!