Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mivan akkor ha szóbeli érettsé...

Mivan akkor ha szóbeli érettségin a nyelvtan tételt tudom az irodalmat pedig nem?

Figyelt kérdés
Úgy átengednek ?
2017. jún. 25. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindkettőről tudni kell beszélni. Ha az egyiket elmondod tökéletesre, de a másikra meg se mukkansz, akkor meghúznak. De ez az azért elég ritka.
2017. jún. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem osztálytársamat pont így buktatták meg. Aranyról kellett volna valamit beszélnie, de meg sem tudott szólalni. A felügyelő tanár meg ráadásul pont magyar szakos volt és benn is volt, úgyhogy így rögtön megbuktatták.
2017. jún. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem fog menni:( 5 tantárgyból 4 ötös lett de ezt a fost nem tudom megtanulni
2017. jún. 25. 20:06
 4/6 A kérdező kommentje:
A magyar irodalom szerintem tipikusan az a tantárgy ami úgymond teljesen felesleges.
2017. jún. 25. 20:10
 5/6 anonim ***** válasza:
A szóbelin 50 pontból 6-ot kell elérni a 12%-hoz. Annyit csak a nyelvtannal össze lehet hozni, úgyhogy ha azt fullosan tudod akkor elvileg nem húzathatnak póttételt, hanem át kell engedniük. Nem kell irodalomból és nyelvtanból is elérni a 12%-ot, ez ilyen urban legend. Más kérdés hogy nagyon gáz ha hozzá se tudsz szagolni az irodalomhoz, legalább pár mondatot tudjál mondani.
2017. jún. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Végül melyik tételt húztad?

Hogy ment?

2018. jan. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!