Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen hogyan és miből...

Egyetemen hogyan és miből tanultok? Főként az orvosi egyetem érdekelne, de más szakokra járók is írhatnak. És az előadásokon minden anyagot elmondanak, amit számonkérnek?

Figyelt kérdés

Hamarosan kezdeni fogom az egyetemet és főként arra lennék kíváncsi, hogy

- jegyzetekből

- előadásokból

- könyvekből

tanultok-e



2017. jún. 28. 16:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Hasznos infókért nagyon hálás lennék. :)
2017. jún. 28. 16:35
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a legtöbb óra anyagát (általában pdf vagy ppt formátumban) az egyetem moodle felületére teszik fel, és azt le lehet tölteni. Úgyhogy abból tanulok + órai jegyzetekből, és néha hozzáolvasom a könyvet, de ez ritkább.

ELTE-re járok.

2017. jún. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Ment a zöld kéz. Gondoltam, hogy a jegyzetek a legfontosabbak. :)

Még jöhetnek válaszok :)

2017. jún. 28. 17:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

(Állatorvosi)

Előadások kiadott diáiból, egyetemi jegyzetből, könyvekből, felsőbbévesek jegyzeteiből, saját jegyzetből csak elvétve (noha a legtöbb előadáson benn vagyok) - tantárgy függő, mint ahogy az is, elhangzik-e az előadáson a számonkérés anyaga - de ha nem, arra figyelmeztetni szoktak, és megjelölik azt a plusz irodalmat, amit számon kérnek.

2017. jún. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ez is nagyon hasznos volt, most is megy a zöld. :)
2017. jún. 28. 18:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

SOTE-ÁOK (ötödév)


Könyv párti vagyok, a saját jegyzeteimből utálok tanulni, előadásokra nem szeretek járni, a gyakorlatokon meg figyelek, nem jegyzetelek.

"az előadásokon minden anyagot elmondanak, amit számonkérnek? " Poénnak jó volt :D Akkor legalább lenne értelme bejárni. Nem, ez a legnagyobb különbség a gimihez képest, hogy itt kérdések terén határ a csillagos ég (persze ettől nem kell nagyon berezelni, én ritkán találkoztam eddig igazán nagy k*csöggel, aki lehetetlen dolgokkal szívatott. Ha látják rajtad, hogy készültél, magabiztos vagy, akkor már sínen vagy.)

Szóval előadásokra nem járok, ha van értelme, akkor a diákat letöltöm gépre/tabletre, az ad egy jó vezérfonalat.

Sajnos másodév után egyre használhatatlanabbak a magyar kiadású könyvek, plusz olyan gyors a fejlődés és a guideline-ok változása, hogy amennyiben nem frissítik évről-évre az adott kiadást (nem szokták), akkor muszáj interneten keresgélned, hogy uptodate legyen a tudásod (ezzel amúgy meg is neveztem a kedvenc oldalamat, ahonnan tanulni szeretek, az uptodate.com-ot). Amúgy külföldi tankönyveket is gyakran töltögetek le, szinte mindig találok jobbat az ajánlott magyar kiadásoknál :)

Ja, és youtube-on is rengeteg témához lehet hasznos oktatóvideót találni.

2017. jún. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Nagyon hasznos volt. Hatalmas zöld :)
2017. jún. 28. 23:03
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Felsőbbévesektől érdemes tanácsot kérni. ÁTE
2017. jún. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

A dolog tárgy és tanárfüggő.


1. Ha van egy jó könyv a témából az mindenképpen segít, pláne ha érdekel a tárgy. (A Szentágothai féle anatómia könyv, valamelyik anatómiai atlasz, a Ganong-féle élettan, a Szollár-féle kórélettan általában nélkülözhetetlen, de már újabbak is bőven vannak)

2. Ha az a tanár írta a jegyzetet akinél vizsgázol akkor célszerű megvenni, lefényképezni vagy lemásolni.

3. Amit az oktató feltesz oktatási szerverre vagy kiad valakinek ppt vagy pdf filok formájában az biztosan alapkövetelmény.

4. Ami elhangzik az órán az a lényeg az oktató szerint, tehát biztosan kérdezni fogja. (Ha a saját nemrég írt jegyzetét adja elő, akkor legjobb magába a nyomtatott jegyzetbe bejegyezni az eltéréseket vagy kiegészítéseket)

5. Az angol nyelvű wikipédián általában mindennek érdemes utánanézni ami felmerül, hogy tájékozott legyél a témában.

2017. jún. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Valóban logikus, hogy a vizsgáztató tanár jegyzetéből a legjobb készülni, illetve innen-onnan utánanézni. Megy a zöld :)
2017. jún. 29. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!