Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek azért, hogy szoftve...

Mit tegyek azért, hogy szoftverfejlesztő legyek?

Figyelt kérdés
Milyen végzettség kell?Milyen nyelve(ke)t kell beszélni?Melyik egyetem a legjobb?

2017. júl. 1. 11:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Papír nélkül is lehetsz szoftverfejlesztő, viszont sok helyen a beugró egy BSc diploma - attól függetlenül, hogy az egyetem nem nyújt nagy tudást, azt neked kell megszerezni egyetem mellett/után.


Ha kimondottan a szoftverfejlesztés/alkalmazásfejlesztés érdekel, akkor Programtervező informatikára menj. Sokan az ELTE-t mondják a legjobbnak, viszont indokolatlanul sok matek van (amire nem feltétlenül lesz szükséged). Így igazából bármelyik vidéki egyetem is jó (SZTE, DE stb).


Az angolt teljesen alap tudni. Nem lehet nélküle szoftvert fejleszteni.

2017. júl. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A tudás számít, nem a papír. Ezt első kézből mondom. Angolul érdemes jól beszélni, de minden plusz nyelv előny. Ha egyetemet végzel, remek, de egyik sem előnyösebb, mint a másik. A programozást úgy is otthon tanulod meg, magad (vagy egy jó és alapos képzésen, nem egyetemen. Természetesen nem a 3 hónapos gyorstalpalókra gondolok.) Sok-sok-sok gyakorlás!
2017. júl. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!