Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közigazgatás-szervező alapképz...

Közigazgatás-szervező alapképzésen belül adóigazgatásra vagy nemzetközi igazgatásra lenne érdemesebb szakosodni?

Figyelt kérdés
Melyik érné meg jobban?
2017. júl. 1. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Közigazgatás-szervező alapképzésen csak 2 szakirány közül választhatsz: általános igazgatási és nemzetközi közigazgatási. Én általános igazgatási szakirányon végeztem, ez nyilván nagyobb hangsúlyt fektet a hazai állami szféra ismertetésére. Ha Téged a nemzetközi szakirány érdekel jobban, akkor nagyobb mélységben fogod tanulni az EU rendszerét, a nemzetközi jogot, stb. Emellett nem árt az idegennyelv ismerete is természetesen.
2017. júl. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az általános igazgatási és a nemzetközi közigazgatási mellé indítottak egy harmadik, adóigazgatási szakirányt. Jelenleg én is a szakosodásnál tartok, csak nekünk levelezőin az általános és a nemzetközi a választható opciók, adóigazgatásit nem hirdettek a mi tagozatunknak.

Én személy szerint nemzetközit akarok választani már a kezdetektől fogva. Ha lenne adóigazgatási, nem hiszem hogy választanám, mert szerintem azzal az elhelyezkedési lehetőségek eléggé lehatároltak lennének.

A nemzetköziben valahogy több potenciált látok.

De ha Téged érdekel az adóigazgatási vonal, és később is szívesen dolgoznál benne, akkor akár azt is választhatod.

Valószínű nem lesz nehéz munkát találni vele. :)

2017. júl. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nemzetközit választottam végül :)
2017. júl. 4. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!