Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok ajánlani valami...

Tudnátok ajánlani valami igazán jó pályaválasztási tanácsadót, aki nem csak középiskolásokkal, hanem egyetemistákkal is foglalkozik?

Figyelt kérdés

BME-re járok most, de elbizonytalanodtam, hogy biztos ez lesz-e a jó választás.

Valami olyan tanácsadásra/foglalkozásra lenne szükségem, ahol valamilyen szinten felmérik a képességeket, miben tehetséges az illető, mihez van érzéke, mi passzol a távlati terveihez és a személyiségéhez, meg van-e benne a tehetség adott szakhoz.

Az Engame Akadémián láttam már egy efféle programot, de az középiskolásoknak van csak.



2017. júl. 2. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ezeket hagynám a fenébe. Neked kell eldöntened, hogy mi érdekel és mit szeretnél csinálni. Semmiylen program nem fogja helyetted megmodnani. Főleg azt, hogy van-e hozzá tehetséged. Azt mégis szerinted hogyan döntik el? Te gondolkozz el a nyáron az életed és döntsd el mit akarsz és mit nem. Ne hagyd, hogy pár ingyenélő döntsön az életedről.
2017. júl. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nekem kell dönteni, de most nagyon jól jönne valamiféle útmutatás, segítség. Szeretnék azzal foglalkozni, amit most tanulok, csak félek, hogy nincs hozzá annyi érzékem, mint amennyi kéne. Egyetemen nem lehet igazán beletanulni, gyakorlatot szerezni, márpedig jó lenne ha a labormunka jobban menne, magabiztosan tudnám használni a tudásomat, és nem később rájönni, hogy nincs érzékem hozzá.
2017. júl. 3. 20:50
 3/3 anonim ***** válasza:
De szerinted hogyan fogják kimutatni, hogy van-e hozzá tehetséged? Engem kétszer meghúztak B kategóriás forgalmin,kb mindenki azt hitte, hogy sose fogok levizsgázni most meg CE és D kategóriás jogsit csinálok bukások nélkül. Az, hogy esetleg most nem megy olyan jól, ahogy szeretnéd az nem jelenti azt, hogy később a rutin miatt nem leszel jobb. Mostm eg egy tudatlan "tanácsadó" nehogymár elvegye a kedved.
2017. júl. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!