Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szülők! Mit tennétek ha a...

Szülők! Mit tennétek ha a gyereketek az mondaná, hogy utálja azt a szakot amin van és nem akarja folytatni?

Figyelt kérdés
Nem tudja mit akar a gyerek, de azt nem amit most tanul, viszont dolgozni fog és eldönti addig.
2017. júl. 3. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudja, hogy mit akar, akkor szerintem jó lenne, ha befejezné, amit elkezdett. Főleg, ha már több évet megcsinált. Ha csak most kezdte, akkor végül is nem sokat veszít, ha abba hagyja. De ha olyan, aminek úgysem fogja hasznát venni, akkor nem bánnám, hogy abbahagyja. De ugye ez a konkrét szaktól függ. Így látatlanban nehéz véleményt mondani.
2017. júl. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút megérteném, mert a magyar iskolarendszerben egy hatalmas adag mázli kell, hogy olyan felsőoktatási szakot válassz, ami biztosan jó lesz. A legtöbb ember, aki Magyarországon elvégez egy szakot, időközben szereti meg, vagy úgy van vele, hogy elvégzi, lesz egy papírja, aztán vagy csinál valami másik iskolát is, vagy a papírral megy más munkakörbe. Ezeken az embereken kívül egy csomóan el sem végzet az először választott szakot.


Persze én is úgy vagyok vele, hogy ha már túl van a felén, akkor talán jobb, ha befejezi. Ha nincs túl a felén, és tényleg nagyon utálja, akkor nincs mese, abba kell hagyni. Legjobb gyakorlati megoldás: elmegy 2 félév passzívra, addig meg csinál valamilyen diákmunkát, hogy ne csak üljön otthon, közben meg gondolkozik, mi lenne neki jó. Szerintem 1 év alatt ki lehet találni ezt.

2017. júl. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha még az elején van, akkor hagyja ott.

Ha már a vége felé, akkor viszont kár lenne a már beletett időért, pénzért és energiáért.

(Amúgy nem túl biztató, hogy most sem tudja, mit akar, egyszer még OK, hogy mellényúlt, de örökké nem lehet kísérletezni.)

2017. júl. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!