Matek pótvizsga?

Figyelt kérdés
Helló, 10.-es matek pótvizsgán nehezeket kérdeznek?
2017. júl. 3. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért nem a tanárodtól érdeklődsz? Nem tudom, hogy ezt iskolája válogatja-e, de nálunk július elsejéig kötelező nyilvánosságra hozni a tételeket.

Egyébként az egész éves anyagot fogják számonkérni, gyökvonás, szögfüggvények, valószínűségszámítás, kombinatorika stb. Mindent, ami a könyvedben van.

Javaslom, hogy keress egy magántanárt vagy nagyon jól magyarázó osztálytársat, mert egyedül nagyon nehéz felkészülni teljesen a nulláról.

2017. júl. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Testvérem tud mindent hála istennek. Ha gyakorlok mindennap akkor átmehetek?
2017. júl. 3. 19:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire tudja a tesód elmagyarázni és hogy esetleg vannak-e anyagrészek, amik úgy nagyjából azért megvannak vagy mindent a nulláról kezdesz?

Egyébként lehet, hogy furán hangzik, de NE gyakorolj minden nap! Legalább egy (de inkább 2-3) pihenőnap legyen, amikor rá se nézel az egészre. Mindezt azért, mert különben augusztus végére teljesen kimerülsz és sokkal rosszabbul fog menni a vizsga.

Keress a neten gyakorló feladatokat (lehet, hogy találsz pótvizsga, osztályozó vizsga lapokat is), nézegesd a könyvet és feladatgyűjteményt, ha van és próbáld őket megoldani. Szerintem ha tesód tényleg el tudja magyarázni, akkor át fogsz menni. Én iszonyú buta vagyok a matekhoz, de még nekem is sikerült átcsúsznom, pedig nagyon szigorú tanárom van. A titok az, hogy a magántanárom viszont képes úgy elmondani, hogy még én is megértsem és ha nem is jól, de legalább elégséges szinten tudjam teljesíteni az órai követelményeket.

2017. júl. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!