Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozatban egy történeti...

Szakdolgozatban egy történeti ismertetést hogyan kell hivatkozni? (érthetőbben lent)

Figyelt kérdés

Szóval a témavezetőm javasolta, hogy a szakdogámban írjak egy történeti ismertetést is, vagyis hogy mi volt jellemző az általam vizsgált populácóra a különböző időszakokban, hogyan alakult a róluk alkotott vélekedés, és így jussak el napjainkig. Találtam egy irodalmat, mely részletesen leírja ezt. Nekem inkább csak összefoglaló jelleggel kéne leírnom, szóval max 2-3 oldalban. Én úgy értelmeztem, hogy ez tulajdonképpen egy tartalmi idézet, hiszen nem szó szerint, de mégis átveszem a leírtakat.

Szerintetek is az? És ha az, akkor a szövegben csak simán a 2-3. oldal végére odateszem a "szerző,évszám"- hivatkozást? Mert én itt akadtam, el, hogy szerintem nem lehet 2-3 oldal hosszú egy tartalmi idézet, viszont egy ilyen történeti leíró részbe nem tudok saját gondolatot, ellenérvet vagy ilyesmit betenni...



#szakdolgozat #hivatkozás #tartalmi idézet
2017. júl. 4. 15:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy forrásmegjelöléssel, mint bármi másnál.
2017. júl. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!