Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Manapság tényleg felesleges...

Manapság tényleg felesleges egyetemi karrierben reménykedni?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, hogy ne is álmodjak arról, hogy majd PhD után az egyetemen maradhatok kutatni, tanítani, mert esélytelen, még akkor is, ha jó vagyok. Tényleg az lenne? Mitől függ az, hogy valakinek ajánlanak-e ott munkát?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2017. júl. 4. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Jobb helyeken nem az asztal alatt mutyizzák át neked a pozíciót, hanem megpályázod és elnyered.

Másképp fogalmazva: ahol nem szégyen "kutatni", ott nem ajánlanak senkinek munkát.

2017. júl. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Ez nagy marhaság. Ha jó vagy valamiből,arra a tanárok is felfigyelnek.Konkrétan az én szakirányomon alig vannak Phd hallgatók.Úgy kell baszogatniuk minket (TDK,Erasmus stb.).Szóval ha nekem lesz egy jó témám akkor a tanszékvezető biztos megtartana Phd-nek ha maradok.(ME-MFK környezettechnika).De így van a Bányászati Tanszéken is.Kar és Egyetem válogatja.Én tudom hogyha jó vagy a Miskolcin akkor van esélyed Phd-ra és tanítani is.Amúgy alapvetően a különböző faktorok: -tanulmányi átlagok,-TDK,-milyen viszonyod van a tanszékkel,-mennyire vannak kevesen az adott szakodon/szakirányodon,-oktatók kora,-szakdolgozati téma. Ha kitapasztalod az adott szakirányodon milyen Phd-ből van hiány akkor nyert ügyed van.Minden doktori hallgatónak va egy adott szakterülete,ha tudod melyik szakterületből van hiány,és abból készítessz szakdolgozatot+jóba vagy a tanszékkel nagy eséllyel felvesznek..
2017. júl. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon kegyetlen a verseny, hagyj menekülő utat. Mindenképpen próbálj meg külföldre kijutni, sokkal több a lehetőség - postdoc ösztöndíjak, kutatói állások. Magyarország egy kicsit ország, nincs pénz az oktatásban.
2017. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!