Kit, mit válasszak?

Figyelt kérdés
Szoval jelenleg,van egy erettsegi torzslapkivonatom,3 tantargyi erettsegivel.Anyumek azt akarjak hogy befejezzem a masik kettot is!Viszont en nagyon el akarok koltozni innen!Igazabol mo-rol is es teljesen uj eletet kezdeni!Volt itt sok minden sz r dolog ebben a varosban,sok pasiban csalodtam,olyanokban akik nagyon kozel allnak a csaldomhoz is,szetetik oket,kozben engem kihasznaltak,pl,csaladom jobaratja,egy fiatal srac es ilyenek..Most az van hogy lenne ki miatt itthon maradnom de nem akarok tole semmi mast baatsagon kivul!Pedig o tenyleg jo srac!Es van valaki akihez szivem szerint kikoltoznek!Csak ezt igy nem lehet,bar most segitseget kertem tole hatha tud valamit intezni nekem..igazabol ez a srac kint el oktober ota es elotte majdnem sogorok lettunk.Csak szakitott a baratnojevel es kozben en meg a baratnoje tesojaval..sok dolgon mentem igy vele keresztul,titokba mar akkor is egymassal elvoltunk.es most is irta ha tud segit!Kozben tesom is igeretet tett hogy kivisz magahoz,ott is volt egy udvarlom,ugy volt oda megyek!De tesom felt a bevandorloktol es attol hogy kint elqrvulnek..ezert nem visz...akkor kerjek segitseget szerelmemtol,vagy batyam ugye sz-rba hagyott ezt szerelmem se ertette hogy tehette velem,mikor batyam igergette de nem bizik batyam.bennem allitolag a sok pasizasom miatt...szoval mi legyen?Innen mennem kell erzem!!
2017. júl. 8. 13:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ertelmes valaszt legyszii..arra is gondoltam magam intezek munkat egyeduk megyek ki ausztriaba..csak igy egy befejezetlen erettssgivel nemtudom..meg kb mennyi penzt kene vinnem magammal ki a kezdetekre ameg nincs fizu kb?
2017. júl. 8. 13:33
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szóval te vagy aki ki akar menni Ausztiába de nem engedik, ne erőlködj....
2017. júl. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
mi az hogy ne erolkodjek?Van nemet kozepszintu erettsegim,es szeretnek kint dolgozni..komolyan epito jellegu hozzaszolasokat!?
2017. júl. 8. 13:41
 4/12 anonim válasza:
100%
Ezt a zagyvaságot ... és miért ebbe a kategóriába tetted?
2017. júl. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy akinek van barátja, de szeret pasizni és felnőtt nő......, 19 évesen!
2017. júl. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy 10-es skálán mennyire kell fogyatékosnak lenni,ahhoz, hogy századszorra is kiírja valaki ugyanazt a kérdést/sztorit?
2017. júl. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Senkit nem érdekel
2017. júl. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Ahhoz hogy EGYEDÜL belevágj ausztriába, ahhoz sok pénz kell.


Én itt élek 2 éve, tapasztalatból írok:


Elsősorban bárhová mész, kell lakás, ahova főlakcímre vagy bejelentve. Egy albérlet 3-4 száz eurótol kezdődik, kissebb városokban, nagyobb városokban 6-7 száztól, plussz garancia ami sosem kevesebb mint 2 hónap, legtöbb esetben 3... ami azt jelenti hogy a bérleti díjat ki kell fizesd plussz a garancia ami 2-3 szoros bérleti díjat jelent. Tehát ha a lakás 300 euró, akkor a szerződés aláírásakor 1200 eurót ki kell pengetned plussz a közösköltséget, ami lehet 100 euró is havonta. Emellett élned is kell, az étel, mindenféle luxus dolgok nélkül is több mint 100 euró havonta, emellett internet, mobiltelefon és kábeltévé esetleg.


Aztán, attól függ, beszéled-e a nyelvet vagy sem. Ha nem beszéled, esélytelen hogy normális állást találj, elmehetsz mosogatónak, konyhai kisegítőnek egy kínai étterembe, de ott embertelen körülmények vannak, azt fiatal lányként nem bírnád sokáig.


Ha beszéled a nyelvet, akkor sokkal nagyobb esélyed van állást találni, de mivel gondolom 18 körüli lehetsz, szintén a vendéglátásban találnál állást a leghamarabb, bár nyelvtudással, jobb pozícióban lennél, lehetnél báros vagy pincér...


Egyedül nagyon nehéz elkezdeni és sok pénz kell hozzá, ha van aki segít, ahol lakhatsz például, az nagy segítség, vagy ha segít állást találni...

2017. júl. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen vendeglatasban gondolkodok:)Itthon is dolgoztam vendeglatasban nyari szezonban ismerosom pubjaban!Volt hogy 12-14 oraig en alltam a pultban!Batyam kimenetele ugy volt kb hogy mivel mama kedvenc unokaja meg anyumek tobb szazezerrel tamogattak azzal ment ki!!!Na en az utoslo fillerig sajat magam kell hogy kifizessem mert erdekes modon most ram nincs penz!Ja es az ervek hogy tesom szerint itthon kell maradnom mert:-ha kimegyek soha nem akarok haza jonni!

-tanuljam meg beosztani a penzt mert en meg nemerdemldm meg hogy havi 300-400 ezret keressek...ilyen aranyos tesom van..

2017. júl. 8. 14:08
 10/12 anonim válasza:
50%
Faxa... :(
2017. júl. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!