Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A felsőoktatási felvételinél...

A felsőoktatási felvételinél a gerincferdülésért jár a plusz pont? Milyen dokumentumok szükségesek hozzá?

Figyelt kérdés

2017. júl. 9. 16:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

xD

Meg azért is járjon már mert nem szeretem a bort vagy éppen B betűvel kezdődik a nevem? :D

2017. júl. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

[link]

Olvasd el előbb..

2017. júl. 9. 16:29
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Javaslom, hogy az elmebetegségért is járjon legalább 1000 pluszpont.
2017. júl. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Akik érdemben nem tudnak válaszolni, kérem ne itt éljék a "vicces" kis világukat.
2017. júl. 9. 16:41
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Ott a cikkben minden, remélem a gerincferdülés ellenére azt sikerül értelmezni. :)
2017. júl. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is gerinc ferdülésem van, de ez tényleg nevetséges.

Nem akadályoz a tanulásban...

2017. júl. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem arra vagyok kíváncsi, hogy akadályozhat-e a tanulásban vagy hogy nevetséges-e hogy jár, mivel ennyi erővel a szociális alapon járó pontok sokkal nevetségesebbek, mert legtöbben annyiért átjelentkeznek más lakcímre és azért hoppá ott a 40 pont meg hasonló okokért, emiatt köszönöm nem kérek érdektelen válaszokat. Ha esetleg tud valaki érdemben és segítőkészen válaszolni megköszönném. Egyébként van emelt érettségim és nyelvvizsgám is, ez csak szakot fog eldönteni ha jár érte.
2017. júl. 9. 18:04
 8/17 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valaki járt már hasonló cipőben, akkor írjon bátran. :)
2017. júl. 9. 18:05
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Mégis milyen segítség kell még neked?

Emelt érettségik, bla bla bla bla


Amit linkeltél, abban le van írva, hogy kik állítják ki és minek kell rajta legyen.

Ennyi az egész észlény.

Elmész egy kiállító helyre, elmondod hogy mit szeretnél és onnantól tudják, hogy mit kell csinálni. A végén megkapod a papírod, amin szerepelni fog a betegséged súlyossága.

Ezt majd jelentkezésnél feltöltöd és a felvi meg elfogadja ha minden rendben van vele. Bumm...

2017. júl. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

Igen, nevetséges lenne, ha járna. :D Figyelj, ezt azért adják, hogy képviselve legyen az esélyegyenlőség, ha valakinek valami komolyan belezavar az előrehaladásába, de nem tehet róla (pl vak, siket, gyereket nevel stb). Nem hiszem, hogy tömegesen jelentkeznének át más lakcímre pár nyüves pluszpontért, de fontos lefektetni, hogy ez nem egy ilyen bónusz lehetőség, ahol a gyerekkori ekcémádra is jár pluszpont, hanem egy kis esély azoknak, hogy akiknek mondjuk nem olyan egyszerű elmenni nyelvvizsgázni, vagy nem válogathattak annyi hely közül középiskolák tekintetében, mint akárki más, azok kapjanak egy minimális előnyt ilyen formában. Nem, nem lehet minden lehetőséget kizárni arra, hogy valaki jogtalanul jusson hozzá, de utánajárással egyébként is megtalálhattad volna, hogy a gerincferdülésedért nem jár pluszpont. Nekem is van emelt érettségim, kettő is, sőt, nyelvvizsga is, mégsem legitimizálja, hogy kompetens vagyok a választott egyetemi szakomra.

Olvass utána, és semmi baj nem történt, de ejj már, te sem érezheted úgy, hogy ez a plusz pont komolyan járna neked.

2017. júl. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!