Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen honnan kell tanulni?...

Egyetemen honnan kell tanulni? Honnan lehet régi vizsgákat szerezni? Hogyan a legkönnyebb tanulni? Hogyan legyek jóban felsőbb évesekkel, hogy segítsenek?

Figyelt kérdés
2017. júl. 13. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem sok tárgyból volt ugyanazok a kérdések, mint előző évben, vagy olyan sok volt, hogy gyakorlatilag lefedte az egész anyagot és egyszerűbb volt megtanulni midentn. De egyébként ezt egy fb-os csoportba gyüjtögettük (amíg vmi retardált el nem kezdte az oktatókat is bevenni oda). Én fiatalabb hallgatókkal max. akkor voltam jóban, ha buktam egy kurzust és újra felvetem és a viszgán találkoztam velük, egyébként csak annak küldözgettem "segítséget", aki viszont küldött nekem, vagy tartoztam katalógus felírással stb-vel. Tanulni hát szerintem elég sokféleképp lehet, szaktól is függ pl. meg személyenként, én mindig elb.sztam mert félév közbe keveset tanultam, aztán volt hogy ki se jutottam vizsgára
2017. júl. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Ez egy elég rossz mód arra, hogy elvégezz egy adott szakot. Államvizsgán, illetve későbbi munkád során érhetnek meglepetések.
2017. júl. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
2. válaszoló: Mindenki így végzi el az egyetemet. Egy rakat olyan tárgy van, aminek semmi köze az adott szakhoz, csak ki kell tölteni a tantervet kreditekkel. Nálunk minden tárgyból volt 3 zh minden félében, hogy kijussunk zh-ra, ahol nagy rsézt relációanalízis volt. Biológiából relációanalízis... képzelheted mennyire volt megoldható. Kivétel nélkül mindenki így végzi el. Azóta kutatóként dolgozom és nem hinném, hogy h.lye lennék csak mert néhol megvoltak a vizsgakérdések stb. Sőt még puskáztam is az olyan tárgyakból, amiknek semmi haszna nem volt. Biokémiából és a fontos tárgyakból úgy sem lehet
2017. júl. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%
Én szinte minden infót/jegyzetet felsőbbévesektől kaptam, érdemes velük jóban lenni. Mondjuk nálunk jófejek, kérdés nélkül adnak tovább mindent, van drive fiók minden évfolyamnak és oda töltünk fel mindent. Gólyatalálkozó, gólyatábor és minden egyéb program erősen ajánlott.
2017. júl. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
Az előttem szólók nagyjából mindent leírtak, annyit tennék még hozzá, hogy érdemes az előadásokat diktafonnal felvenni (az okostelefonokon van ilyen funkció, ha régi típust használsz, akkor érdemes egy diktafonba beruházni), mert előfordul, hogy egy-egy információ elsikkad, nem, vagy rosszul jegyzik le, ilyenkor vissza lehet hallgatni a felvételt. Vizsgára való felkészüléskor is jól jöhet - bárhol, bármikor tudsz tanulni.
2017. júl. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!