Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van rá bármi mód, hogy megússz...

Van rá bármi mód, hogy megússzam majd a matek érettségit vagy törōdjek bele a bukásba?

Figyelt kérdés
Majd Augusztusban derül ki, hogy átmehetek e 11-dik osztályba, mert ugye sikerült megbukni matekból majdnem full egyesre. Olyan szinten nem értem azt a sok marhaságot amit meg kellene tanulnom feleslegesen, hogy az nem igaz. Elfogadnák azt, hogy ennyi f4SzȘágot nem tudok megtanulni?

2017. júl. 16. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem kötelező érettségizni. Csak akkor elmondhatsz az egyetemről/ főiskoláról, inkább tanulj szakmát.
2017. júl. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Menj el diszkalkulia vizsgálatra. Nagyjából más esélyed nincs a felmentésre.

Addig is: rosszul állsz hozzá a dolgokhoz. Matek pont az a tantárgy, ahol nem kell megtanulni semmit. Ha úgy kezded, hogy nekiülsz és addig tanulod amíg menni nem fog, az már régen rossz. Gondolkodni kell egy kicsit, logikusan átlátni a dolgokat. Ez a "képesség" a való életben is szükséges, nem csak a matekban.

2017. júl. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Eddig is gondod volt a matekkal, vagy csak most? Ha eddig is, tényleg lehet, hogy diszkalkuliás vagy (amúgy nem sok esély van rá, ennek már alsóban is látni a jeleit). De lehetőséged van még mondjuk pénzért elintézni, hogy kapj diszkalkuliás papírt. Amiért nem ajánlott: úgyis mindenki tudni fogja, hogy megvettétek (nálunk is 11-12. osztály környékén "derült ki" pár emberről, hogy "diszkalkuliás, diszlexiás vagy diszgráfiás", magyarul semmi bajuk nem volt, csak elintézték nekik is). Hátránya, hogy matek helyett más tantárgyból is érettségit kell tenned, mert a kötelező 5 érettségidnek meg kell lenni. Illetve egyetemen senkit se fog érdekelni, hogy érted-e a matekot. A legtöbb szakhoz kell a matek, akár tetszik, akár nem. Amikhez nem kell, azokkal pedig nehezebb elhelyezkedni, mert túlképzés van, és egyszerűen nagy szerencse és jó kapcsolatok kellenek hozzá, hogy később legyen munkád. Persze, ha nem akarsz továbbtanulni, akkor ez nem probléma neked. Egy jó szakmával lassan könnyebb elhelyezkedni, mint egy diplomával, ha van olyan dolog, amihez értesz és szereted csinálni. Azokhoz se mindegyikhez kell a matek. Érettségi viszont igen, úgyhogy muszáj leszel összeszedni valahogy magad, hogy átmehess. Amúgy érettségin nehezebb néha megbukni, mint átmenni. Nálunk is voltak, akiknél még a tanár is kétségbe volt esve, meglesz-e nekik a kettes, de sikerült. Gyakorold az érettségi feladatokat, és akkor rájöhetsz némelyik feladat logikájára, amikkel meg lehet a kettes. A lényeg, hogy inkább írj mindenhova valamit, akármekkora hülyeségnek is tűnik, ha már kimásolsz egy jó képletet, egyenletet a függvénytáblázatból, akkor arra is kaphatsz pontot. De a függvénytáblázaz is nagy segítség, mindenképpen nézd meg ott is, mi hol van, sokat tud segíteni, ha tudod használni.
2017. júl. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Matek érettségin átmenni lényegesen könnyebb, mint év végén. Nem is túl gyakori rajta a bukás, tényleges matematikai tudás nem kell hozzá, nem úgy mint év közben. A bukáshoz tényleg nagy tehetség kell, egy darab függvénytáblázattal már el lehet érni a kettes szintet (25%).
2017. júl. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
90%

Középiskolások, miért vagytok ilyen buták?

Vagy lusták?!

A matematika olyan, mint egy jó nő. Álmaid nője. 10/10-es kis belladonna. Nehéznek, elérhetetlennek, esélytelennek tűnik. De ha összeszeded a tökeidet és rendesen hozzáfogsz, rászánod az időt, kitartóan udvarolsz neki, akkor menni fog. És a sikerélmény leírhatatlan.

Na, szedd össze a tökeidet, vazze...

2017. júl. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

"Nehéznek, elérhetetlennek, esélytelennek tűnik" - mi az esélytelen a 10. osztályos matekban?

Próbálkozhatsz diszkalkuliával, mivel ezen kívül még két osztályon át kellene vergődnöd az érettségiig, lehet, hogy érdemes megpróbálni, bár nagyon halvány esély...

Azon kívül felhagysz az önsajnálattal, összeszeded magad, leülsz és gyakorolsz - csodákra képes!

(A jelenlegi hozzáállásoddal nem érdemelsz érettségit).

2017. júl. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Ha a 10-ikes tananyagot nem érted, akkor mi lesz a 11-ikkel??? Az JÓVAL elvontabb, nehezebb és több tananyag!

Legjobb, ha beletörődsz, hogy ez a követelmény, és nekiállsz EGYENLETESEN tanulni. Ha nem, akkor nem kell érettségi. Nagymamámnak sem volt, és tök jó asszony volt.

Vagy valóban elmész vmi diszkalkulia-vizsgálatra, és hátha adnak mentességet. Sokan csinálják ezt, és többeknek sikerül is, pedig ennyi diszkalkuliás nincs valójában.

2017. júl. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Világos akkor asszem tényleg el kell mennem egy diszkalkulia vizsgálatra. Amúgy igen már régóta bajom van a matekkal (7.-ben buktam elōször, odáig nem tudom hogyan lett meg a kettes). Ez szerintem nem önsajnálat, egyszerűen hülye vagyok hozzá azt kész, mer ha csak középsuliban kezdōdtek volna a gondok akkor máshogy állnék hozzá de lassan 5 éve, hogy csak ez keseríti meg a sulis mindennapjaimat. Fōiskola meg egyetem az szóba se jöhet, örülök hogy ha a középsulit elvégzem.
2017. júl. 18. 19:13
 9/11 anonim ***** válasza:

Majd írj, hogy mi lett az eredmény.

Ha diszkalkuliás vagy is, ez még ne riasszon vissza az érettségitől. Én az vagyok, idén érettségiztem. Sokat küzdöttem a matekkal, elég nehezen értettem meg a feladatok logikáit. Ennek ellenére középszinten 68%-os eredményt értem el, amire büszke is vagyok.

11. osztály félévéig elég rosszul álltam a matekhoz hozzá (kb. úgy mint a legtöbben), hogy próbáltam bemagolni az anyagot, meg attól vártam a sikert hogy az órákra bejártam. De aztán megtaláltam azt a munkakört, amiben szeretnék majd elhelyezkedni, és ahhoz kell a matematika. Elég hamar ráeszméltem, hogy ezzel hozzáállással nem fogom elérni a célom, így elkezdtem otthon is foglalkozni a matekkal (napi 3-4 órát) és rájöttem, hogy mi is igazán az a logikus gondolkodás. Ezt fojtattam egészen az érettségiig és meg is lett az eredménye.

2017. júl. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit lefelejtettem, hogy ha jól emlékszem nálam 8-ban állapították meg, hogy diszkalkuliás vagyok. Először 5-ben buktam meg félévkor majd utána egészen 11-ig minden évvégén éppen átmentem 1,7-1,9-es átlagokkal.
2017. júl. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!