Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fogorvosi előtt kihagyni 2...

Fogorvosi előtt kihagyni 2 évet nagyon necces?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén érettségiztem, 19 éves vagyok (évvesztes + 0. évi nyelvi előkészítő gimiben), és arra vagyok kíváncsi hogy szerintetek mennyire "veszélyes" kihagyni 2 évet azelőtt, hogy fogorvosira mennék valamelyik vidéki egyetemre? Tartok tőle hogy nehéz lesz a tanuláshoz visszaszokni, bár alapvetően könnyen tanuló típus vagyok. Rajtunk kívülálló okok miatt a családom nem tudna engem anyagilag támogatni az egyetemi éveim alatt, ezért muszáj előtte dolgoznom és egzisztenciálisan megteremteni magamnak az alapokat. Nem akarok bizonytalanra építeni, hogy vagy elég lesz az ilyen-olyan szoc segély vagy nem, fogok e bírni dolgozni mellette vagy nem stb... Volt valaki hasonló szituációban? Vagy van valami ötletetek, hogy lehetne 2 kihagyott év után még egyetem előtt elkezdeni visszaszokni a tanuláshoz? Mire kell majd nagyon odafigyelni? A válaszokat köszönöm előre is :)



2017. júl. 17. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Annyi az egész, hogy ne hagyd abba a tanulást. A két évet hasznosan is el lehet tölteni.

Amúgy ha államis vagy akkor az ösztöndíjakkal esetlegesen diákhitel1-el simán fent tudod tartani magad.

Ha meg sikerül elvégezni elhiheted, hogy nem lesz gond a hitel visszafizetésével.

2017. júl. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudod, a hitellel úgy vagyok, hogy nem tudok megbízni benne (nagyon sok rossz tapasztalat miatt), és mindenképp szeretném elkerülni, hogy az életem egy 2-3 milliós mínusszal induljon neki a bizonytalannak. Külföldön fogok vendéglátásban elhelyezkedni, heti 7/7 napi 10-12 óra munka mellet (ezalatt esélytelen tanulni), 2 db 6-8 hónapra szóló szerződéssel, kettő közt kb 3 hónap szünettel. A fennmaradó időben lenne érdemes elkezdeni készülni?
2017. júl. 17. 23:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Pedig most már megéri felvenni a diákhitelt csak csinálni kell gyerekeket (nem túl nagy meló akár néhány perc alatt össze lehet hozni) és már vissza se kell fizetni a diákhitelt.
2017. júl. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 Gyenge poén... nem illik igazán komoly dolgokkal poénkodni... gyermek élete..

Amúgy pedig ha lenne egy minimális közgáz tudásod rájönnél, hogy az állam sem hülye és ha hiszed ha nem ez megéri neki hosszú távon.



A hitel pedig akkor rossz dolog ha rosszra használod.

Mégis mit gondolsz? A legnagyobb (profitáló) vállalatoknak nincsenek hiteljei? :D Vagy a dúsgazdag üzletembereknek/politikusoknak?

Van az a helyzet, amikor jobb a hitelt felvenni, mint a saját pénzed elkölteni.


Amúgy mégis milyen bizonytalanról beszélsz?

Egy fogorvos közel sem bizonytalan végkimenetelt tartogat számodra ha sikerül elvégezni.

Sőt ha vállalkozol arra, hogy eltölts kint egy-két évet a legnagyobb luxus mellett is simán visszafizeted.

Az egyetemi évek alatt meg jár az ösztöndíj ha jól tanulsz, diákmunkák, nyári munkák, ebből simán meglehet oldani az életet is.



Neked kell amúgy mérlegelni, nem szeretek komoly témákról papolni egyszerű embereknek, így tovább nem forszírozom a témát.


Két év amúgy sem sok, max nem leszel soha fogorvos. Azonban akkor nem is akartad igazán.

Sokan 20-30 év munka után mennek egyetemre és mégis bírják.

Láttam már 30 éve nővérként dolgozót is doktorálni.

Ha nekik sikerült, akkor nincs lehetetlen.

2017. júl. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!