Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme mérnökinfót/progin...

Van értelme mérnökinfót/proginfót tanulni egyetemen? Vagy helyette inkább egyéni tanulás+projektek, esetleg egy gyorstalpaló?

Figyelt kérdés

Sok ismerősömtől hallottam hogy nem tanítanak meg programozni egyetemen, neked kell egyedül megtanulnod egyetem mellett. Na most ilyenkor felmerül a kérdés hogy vajon jobban járnék-e ha helyette 3 és fél évig inkább online tanulnék + egyéni projekteket csinálnék, esetleg előtte elmennék egy gyorstalpalóra.



A kérdésem kizárólag tudásra irányul, tekintsünk el olyanoktól hogy diploma nélkül nem vesznek fel.



2017. júl. 20. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Programozni alapszinten megtanítanak, de ez nem olyan szakma amit tanítani lehet, magadnak kell gyakorolni és tökéletesre fejleszteni a dolgot, de ebben nem fogja senki sem fogni a kis kezecskédet. Jah és rá fogsz jönni, hogy ne más véleményére adj, mert úgy nagyon meg fogod járni az életben. Ez olyan, mint mikor vizsgáról kijön az ember és elkezdi szidni az oktatót, h mekkora k.csög, pedig ő tudott mindent, te meg el is hiszed, hazamész és leadod a vizsgát, hogy majd jövőre inkább felveszed újból, mikor jobban megtanultad. Akkor pedig rájössz, hogy mekkora i.dóta voltál, hogy másra hallgattál semmi tapasztalat nékül, elb.sztál ezért egy csomó időt.
2017. júl. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

önmagában csak programozási tudást felszedni nem mindig elég, ezért a válaszom az, hogy: "attól függ".


Ha te csak programozni szeretnél, mondjuk egyszerűbb weboldalakat, vagy mobil, vagy desktop alkalmazásokat, felhő alapú szolgáltatást stb. akkor azokhoz valóban nem kell diploma. Persze így valszeg sosem lesz belőled mondjuk MI kutató, data scientist stb. (programozáson túl az informatika szebbik oldalai).


Ha viszont bonyolultabb dolgokat szeretnél megértnei, átlátni a rendszerek felépítését, jó kis sablonokat, mintákat ismerni, amelyeket kapásból elő tudsz húzni és a feladatok 90%-át csípőből megoldani, akkor viszont hasznos tud lenni, amit egyetemen felszedsz (igaz, az egyetemen tanultak 80%-át sosem fogod alkalmazni, de nem lesz abszolút nulla kép a fejedben, ha mégis).

2017. júl. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%

Igen, többet ér ha otthon tanulsz, mert nincsenek óráid, nem kell bejárnod csak a programozással kell foglalkozni ebből egyenesen követketik, hogy több tudást szerzel programozásból. Viszont két megjegyzést tennék. Első, hogy az egyetem nem általánis iskola, vagy középiskola. Itt nem rágnak mindent a szádba, mindenből kapsz egy kis ízelitőt, annyit, hogy le tudd tenni a vizsgáidat, innentől kezdve minden a te felelősséged. Ha érdekel a dolog akkor neked kell önállóan megtanulni, ha valamit nem értesz akkor mehetsz az oktatóhoz segítséget kérni,

fog segíteni (mondjuk ez személyfüggő). A másik megjegyzés pedig az, hogy tekintsünk el attól, hogy diploma nélkül nem vesznek fel. Nem lehet. Ha el akarsz helyezkedni programozóként, akkor oda diploma kell. Ha a tudás kedvéért akarsz megtanulni programozni, akkor meg felesleges egyetemre menni.

2017. júl. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
"Ha el akarsz helyezkedni programozóként, akkor oda diploma kell" Programozó ismerőseim egyikének sincs diplomája, mégis programozóként dolgoznak. Épp hogy ez a szakma az, ahol nem kell diploma
2017. júl. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell diploma. Magabiztos programozó tudás és angol nyelvismeret kell. Előny, ha önfejlesztéssel is foglalkozol, van önbizalmad, tudsz csapatban dolgozni, szánsz időt a "soft skill"-ekre is.
2017. júl. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Nekem meg olyan ismerőseim vannak, akiket azzal küldtek el egy-két helyről, mert nem volt róla papír. Nem értem miért kell rögtön kötözködni.
2017. júl. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
5-s vagyok: én nem szántam kötözködésnek, remélem nem rám értetted. Férjem ebben dolgozik, felvételiztet is. Nem nézik a diplomát. Gyakorlati kérdéseket tesznek fel, keményeket. Aki meg tudja csinálni, jöhet. Jó (!) szakemberből hiány van, nem engedhetik meg maguknak azt a luxust, hogy elküldik, csak mert nincs papírja róla. Alkalmaztak már könyvelőt, sőt orvost is. A fontos az, hogy tudja, hogy mit csinál, és magabiztosan elvégzi a rá bízott feladatokat.
2017. júl. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, nem neked szántam, hanem a 4-es válaszolónak. Mivel nekem az a tapasztalatom, hogy kérik így én ezt írtam, persze ez nem mindenhol van így.
2017. júl. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ripoutthewings milyen kérdéseket szoktak feltenni? Szóbeli beszélgetésen gondolom nagy nyomás alatt eleve nehéz lehet ilyen kérdésekre válaszolni.
2017. júl. 20. 10:42
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
6-os válaszoló: Ha ezt te kötözködésnek veszed, az a te bajod és a te agyszüleményed. Te állítod itt azt, hogy ehhez a szakmához diploma kell, mintha ez egy szent írás lenne. Ha pedig elmondjuk neked az igazságot, akkor már kötözkdünk mi?
2017. júl. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!