Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi hallgatók hol és...

Egyetemi hallgatók hol és hogyan tudnak publikálni? Mik a feltételek?

Figyelt kérdés

Mesélne nekem erről valaki? :) Szeptemberben kezdem az utolsó évemet alapképzésen, a későbbiekben pedig tervezem a mestert és a PhD-t. Nyelvszakos vagyok, azon belül is irodalmi irányba indulnék el. Ehhez viszont kellenek a publikációk is. A hallgatók ezt hogyan intézhetik maguknak? Tanárokhoz nem igazán tudunk fordulni, azért itt érdeklődőm, hátha tud segíteni valaki.


Köszönöm előre is a tanácsokat! :)


2017. júl. 20. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:
26%

Tanár nélkül elég nehezen. Amúgy úgy, hogy szakirodalmat gondolom olvastál, így tudod melyik lapba érdemes a különböző témákban írni, félmész az újság oldalára, letöltöd a sablont, vagy elolvasod a formai követelményeket és beküldöd, majd reménykedsz hogy így egymagad olyat adtál be amit elfogadnak és megjelenik a cikked.


De érdemes lenne egy tanszéket kinézni és egy ottani oktatóhoz elszegülni, mert Témavezető a phd képzéshez előfeltétel. Vagyis na Témavezetőhöz jelentkezel phd oktatásra.

2017. júl. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is érdemes megkérdezned egy általad kompetensnek ítélt oktatót erről, hiszen ő esetleg tud javasolni konkrét folyóiratot, ahová kéziratot küldhetsz.

Amit még hallgatóként tehetsz és nagy valószínűséggel meg is jelentetik az az, ha recenziót írsz valamiről és azt küldöd meg egy folyóiratnak.Érdemes ennek módszertanáról is tájékozódni, illetve a kiszemelt lap publikációs stílusát megnézni.

Alapos, jól sikerült szemináriumi dolgozattal, szakdolgozatoddal tudsz első sorban bekerülni alapszakosként/mesterszakosként egyébként.

2017. júl. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, máris sokat segítettetek! :)
2017. júl. 20. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!