Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van még rajtam kívül olyasvala...

Van még rajtam kívül olyasvalaki, aki orvosi egyetemen tanult, aztán úgy döntött, otthagyja az egyetemet és másik szakra megy át, vagy akar átmenni?

Figyelt kérdés

Ha esetleg van itt olyan köztetek, szeretném megtudni, hogy Ti mi miatt hagytátok abba, hogyan éltétek ezt meg és milyen szakra jelentkeztetek át?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. júl. 21. 17:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Èn nem, de nagyon kíváncsi vagyok..te miért döntöttél így? Hányadéves vagy/voltál?
2017. júl. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mert majdnem ráment az egészségem. Másodéves voltam.
2017. júl. 21. 22:25
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Én.

Sajnos túlbecsültem magam, és azt hittem, hogy simán tudok az első naptól fogva az órákra bejárni, tanulni és rengeteget dolgozni.

De nem jött össze.

Előadásokra szinte sose jártam be, a munkát sem tudtam rendesen csinálni, tanulásra semmi időm nem jutott, vizsgák előtt volt hogy liter számra ittam a kávét, hogy ébren tudjak maradni, stb.


Aztán matekot végeztem levelezőn, de egy napon nem lehet említeni a kettőt.


A mai napig bánom, hogy nem születtem bele a jóba, vagy legalább az átlagos életbe, de sajnos vannak dolgok amik nem csak a tudásról szólnak.

2017. júl. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, engem nagyon érdekelnee, hogy mi történt pontosan (pl hogy milyen munkát és milyen gyakran végeztél, meddig jutottál, hol adtad fel).


Amúgy én is majdnem :) Illetve a gondolat megvolt, de mivel eljutottam negyedévig, ráadásul nagyon jó eredményekkel, ezért objektíve hülyeség lett volna ott hagyni (ráadásul nálam minden adott, hogy jó orvos legyek, már ami a hozzáállást illeti).

Szóval befejezem, de ha valaki megkérdezi, hogy 10-20 év múlva mit fogok csinálni, egyáltalán nem biztos, hogy ezen a pályán maradok. Nagyon sok dolog érdekel, ráadásul a személyiségem nagyon megváltozott, nem űgy látom márt ezt a pályát, mint amikor erre a szakra kerültem.

2017. júl. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Még annyit, hogy sajnos azóta is a poklot élem meg néha. Mert annyira azt érzem, hogy én nem vagyok ebbe a társaságba való (még ha a tanulmányaim többnyire érdekelnek is). Nagyon nem találom a helyem. De valahogy kibírom.

És amúgy maximálisan megértem, hogy ott hagytad! Másodévben még bőven nem hülyeség, és nincs is mit szégyellni rajta.

Most jutott eszembe, hogy a negyedév végén vizsgáztam egy sráccal, aki valami brutálisan lestrapáltan nézett ki, full kiégetten, de mint aki öngyilkosságra készül. És a gyereknek ez már nem tudom hányadik vizsgája volt, de addigra vagy 10-15 vizsgán túl volt (különböző tárgyakból), és minden egyes alkalommal megbukott. A közös vizsgára is úgy jött el, hogy leült tételkidolgozásra, ott ült 40 percen keresztül, de egy szót nem írt. Majd odament elsőnek, és kérte az 1-est. De mintha kb. direkt meg akarta volna alázni magát. És a vizsgáztató is teljesen kivolt, megsajnálta, próbált vele beszélgetni (ő is látta rajta, hogy nagy a baj), de nem lehetett. Szerintem kis híja volt, hogy nem küldte át pszichiátriára, végül csak a saját számát adta neki meg, hogy hívja fel, ha baj van. A szívem szakadt meg attól a gyerektől.

Ennél minden jobb, nem ér ennyit az egész, hogy az embernek a testi-lelki egészsége így rámenjen. Inkább ott kell hagyni még időben!

2017. júl. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
milyen szakra jelentkeztél át?
2017. júl. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A pszichológiában gondolkodom.
2017. júl. 22. 11:44
 8/17 anonim ***** válasza:
28%
És mit akarsz kezdeni a pszichológiával? Már nem kötözködésből, és oké, közel áll az orvosihoz, de nem annyira értékes diploma. HR-esnek mehetsz vele, multikhoz ahol mindegy a diploma csak legyen (meg persze nyelvtudás), és kb ennyi. A klinikai szakpszichológusok meg milliót ölnek bele, mire minden képzést elvégeznek, és sokszor még akkor se találnak munkát.
2017. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A klinikai pszichológiával foglalkoznék és azon belül szerintem kutatással. De megfordult a fejemben a Biológia BsC, majd a Molekuláris biológus BsC orvosbiológia-farmakológia szakiránya is.
2017. júl. 22. 14:39
 10/17 A kérdező kommentje:
*Molekuláris biológus Msc.
2017. júl. 22. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!