Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki nem romantizálja túl az...

Aki nem romantizálja túl az orvosit, abból is lehet majd jó orvos?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy nem nosztalgiázik azon, hogy ovis kora óta ez az álma, ez a legnemesebb hivatás, a világ legcsodálatosabb dolga embereken segíteni és hasonlók.
2017. júl. 23. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Jó kérdés, de szerintem nem. Az lehet hogy elvégzi, de ezt szenvedély és elkötelezettség nélkül nem lehet hosszú ideig JÓL csinálni. Hiszen a sok ügyelet, a betegek összetétele(ugyan úgy el kell látnod Nagyságosasszony nénit a rózsadombról, mint a drogos hobót akit a kuka mellől szedtek össze és már beköpték a legyek.


El kell fogadnod hogy sokszor úszik a családi program, a gyerekek előadásai, az ünnepek az ügyeletek miatt. Hatalmas a felelősség és a stressz, mivel egyre kevesebb az orvos és az ápoló személyzet, a betegek száma pedig nem csökken, így van olyan hogy 24 órás ügyelet után nem mehetsz haza mert neked kell műtened, van hogy nem is egyet, mert nincs más, aki megcsinálja.


Emellett az emberek hozzáállása se a legjobb, ha kimerültél, fáj valamid és véletlenül nem a legkedvesebben szólsz akkor rögtön jön hogy magas lóról beszélsz és bunkó vagy, nem látnak bele a munkanapokba, abba hogy ügyelet és rendelés után még dokumentációt kell vezetni, nem egyszer ott alszik el az ember felette. Csak azt látják hogy a doktor már megint csak sétálgat, késik a vizitről(az nem lényeg hogy épp konzílium miatt), vagy nem koncentrál eléggé.


Persze vannak szép részei is, de én azt mondom, alázat és elhivatottság nélkül bele se kezdjen az ember, mert rámennek az idegei és a magánélete is nagyon hamar.

2017. júl. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Amint megtalálja a maga területét, igen. Lehet belőle jó szakember, aki nagyon érti a szakterületét, viszont nagy esély van rá, hogy sokkal keményebben kell majd tanulnia azt a részét a szakmának, hogy is kell bánni a betegekkel és a hozzátartozókkal.
2017. júl. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Itt szerintem nem arról van szó, hogy nem szeretne embereken segíteni, vagy hogy nem érdekli a szakmája, egyszerűen csak arról, hogy nem gondolja többnek a hivatását másokénál. Szerintem bőven lehet ilyen emberből is jó orvos, a lényeg egyébként is az, hogy törődj a betegeiddel, nem az, hogy mit gondolsz közben magadról.
2017. júl. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
26%
Persze, ha rendesen megfizetik.
2017. júl. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Hidd el a hála pénz amit aljas módon elvesztek a szegény kisemberektől többet jelent ezeknél a legtöbbnek
2017. júl. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze, viszont sokkal keményebben kell tanulnia, hacsak nincs valami más motivációja. Pl. engem eléggé motivál, ha arra gondolok, hogy egyszer majd hasznára leszek az emberiségnek, amikor több száz oldalnyi olyan dolgot kell megtanulni a vizsgára, aminek a 99%-át soha nem fogom használni. De persze nem csak ez az egy motiváció létezik, lehet, hogy téged valami más még jobban motivál, mint engem :D

A másik oldalról: attól még, hogy valakinek az a romantikus elképzelése és az élete célja, hogy embereken segítsen, még nem feltétlenül lesz jó benne. Én pont olyan vagyok, akiről a kérdésedben írsz, mindig is orvos akartam lenni, viszont az emberekkel nagyon nehezen tudok kommunikálni a személyiségemből adódóan. Emiatt az emberek sokszor hisznek bunkónak, nagyképűnek, pedig csak rohadtul szorongok, ha idegenekkel kell beszélnem :D

2017. júl. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!