Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi/állatorvosi egyetem...

Orvosi/állatorvosi egyetem előtt mit érdemes tanulni /átnézni? A latint miből tudnám elkezdeni tanulni? Tudtok könyvet oldalt ajánlani? Esetleg a fizikát érdemes átnézni vagy az angolt?

Figyelt kérdés
Mert gondolom lesz olyan tananyag amiből csak angol nyelvű könyv van.

2017. júl. 23. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nem lesz olyan amiből csak angol nyelvű a könyv. Felesleges bármit is átnézni csak összezavar, a tanárok úgyis másképpen fogják tanítani, a latint meg pláne felesleges ha nem ismered a kiejtést, meg csak kevernéd a detlinatiokat.
2017. júl. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Pihenj inkább. Utoljára pihenhetsz, élvezd ki. Majd ott mindent megtanítanak.
2017. júl. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mindegy, hogy orvosi vagy állatorvosi :D
2017. júl. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Élvezd ki az utolsó gyakorlat- és vizsgaidoszakmentes nyaradat inkább :)
2017. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha nagyon nem birod agytorna nélkül fogj egy anatómiai atlaszt és jegyzetelj ki napi tíz fura latin kifejezést

Pl: plexus- fonat, fossa -árok, impressio- bemélyedés, stb Ezek pl hasznodra lesznek, mert könnyebb úgy tanulni ha az alapdolgok nem idegenek és érted amit olvasol a Szentágothaiban (az az anatómia könyv) Ha most felütöd bárhol, biztos elszörnyedsz a hosszú körmondatok nyelvezetén. Jövöre perfekt leszel, hidd el nincs nyelv a Földön amit gyorsabban tanul az ember ha nyakán a vizsgaidöszak

Fizikából a sugárzásokat nézd meg, a CT meg az MR müködési elvéhez kell majd de semmit nem kell túlzásba vinni csal az ne legyen gond hogy mi a különbség a gamma meg a béta sugárzás között

Nyugi! Az lesz a fontos hogy szeptembertöl vedd komolyan, most menj bulizni!

2017. júl. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Basszus, ne csinálj semmit. Menj ki a haverokkal, igyál sokat, bulizz, élvezd az életet. Ne legyél már annyira nyomi, hogy nyár közepén is a tanuláson jár az agyad. Élj, mert aztán úgyis annyit fogsz tanulni, hogy másra nem nagyon marad időd. Tiszteld meg annyira a nyarat, hogy nem tanulsz!!!
2017. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

All men must die, de még nem most :D

Az anatómiát én is el akartam kezdeni anno még a nyáron, de elszörnyedtem rajta, úgyhogy szerencsére 15 percig tartott a lelkesedés. Annyi értelme volt, hogy onnantól belém költözött egy aprócska félsz, hogy mi van, ha én ehhez hülye vagyok?

Aztán kezdődött a szemeszter, jöttek a tárgyak, gyakorlatok... és teljesen magától értetődően működött az egész. Hülyeség előretanulni. Tök más az egész, mint a gimis anyag, és sokkal jobb, ha hallod gyakorlatokon/előadásokon a dolgokat.

2017. júl. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amúgy orvosi, vagy állatorvosi lesz a befutó? :)
2017. júl. 25. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Orvosi. :)
2017. júl. 25. 17:47
 10/12 anonim ***** válasza:

A fizikát fölösleges átnézni

(Inkább akkor a kémiát)

2017. szept. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!