Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetemre elsőéveseknek...

Orvosi egyetemre elsőéveseknek milyen könyvek (és kellékek) kellenek? Azt olvastam, hogy a könyvek nagyon drágák. Hogyan lehet olcsóbban hozzájutni?

Figyelt kérdés

2017. júl. 24. 19:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Használtan valamivel olcsóbb. Pl. facebook-on a "használt orvosi tankönyvek" csoportban lehet keresgélni. Viszont a helyedben én megvárnám az évkezdést a legtöbb könyvvel, mert lehet, hogy valaki szerint kell valami, de soha az életben nem fogod használni. De pl. egy anatómiai atlasz biztos kelleni fog (Sobottát szokták a legtöbben használni), meg egy Funkcionális anatómia is (a régebbiek háromkötetesek, az új asszem egy). És igen, egy atlasz olyan 30 ezer körül van, a funkci is olyan 15-20 ezer körül (bár legutóbb én 6 éve vettem, akkor volt asszem 17000 újonnan, a legújabb kiadás viszont biztos drágább).
2017. júl. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
Orvosira kellő anyagi háttér nélkül eléggé nagy baklövés menni , de sok sikert ;)
2017. júl. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, melyik egyetemre mész. A vásárlással mindenképpen várjál még, mert lehet, hogy nem lesz szükséged az adott tárgyból könyvre, ha van jól tanulható jegyzet, előadás.

Anatómiából az atlasz meg a funkcionális anat tényleg érdemes (én bevallom, utóbbit nem használtam.) Ha elég gyors vagy, van, amit könyvtárból is megszerezhetsz, vagy olcsóbban, használtan.

2017. júl. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#2, nagy lifehack következik: egy hónap nyári munka, és mindenre van pénzed, ami feltétlenül szükséges. ;;;;)
2017. júl. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Kellékek: egy szike, egy csipesz és egy doboz gumikesztyű
2017. júl. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A Sobotta az amit mindenképp érdemes szerintem beszerezni.


Több féle jegyzet van minden tárgyhoz, meg ugye a könyvek is, mindenki mást preferál, szóval szerintem ha megkérdeznél egy csomó embert arról, hogy melyik könyvek azok amiket feltétlenül be kell szerezni mert hasznosak, biztos részben eltérő válaszokat kapnál. Én sem használtam pl. a funkcionális anatómiát 1-2 alkalomtól eltekintve, pedig azt is ilyen "must have"-nek tartják. Ezzel ellentétben a yokochi sok embernek nincs, én pedig azt tartottam az egyik leghasznosabb dolognak.


A tankönyvek megvásárlással épp ezért szerintem ráérsz szemeszter közben is, addig kölcsönözd ki őket, aztán pár hét után úgy is látod, hogy melyik ami neked a leginkább testhezállóbb. Egyébként fénymásolni is érdemes azokat a könyveket, ahol nem a fényképek a leglényegesebbek, vannak elég olcsó fénymásolók, főleg az egyetemek közelében.

2017. júl. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha Debrecenbe jössz:

- első félévben még nincs anat, de másodiktól kezdődik azonnal, érdemes előre beszerezni a Sobotta atlaszt (alapból 42, akciósan vettem 38-ért), a Szentágothai - funkcionális anatómiát (3 kötetes, zöld színűt ajánlom! Ritka kincs, mert régebbi kiadás, de az a legjobb, 12-ért vettem használtan); plusz szükség lesz anatómiai szikére és csipeszre, valamint gumikesztyűre (nekünk adtak, mint támogatást)

- latin könyv, azt a tanártól tudod majd megvenni, nem nagy dolog, talán 3000 körül mozog az ára

- orvosi kémiából lesznek gyakorlatok, ezekhez kell majd gyakorlati jegyzet, amit ott tudsz majd beszerezni, első előadáson elmondják majd. Pár ezer forint

- ezen kívül én első félévben csak fénymásolt könyvekből tanultam, úgy lényegesen olcsóbb: Gergely Pál - általános és bioszervetlen kémia, szerves es bioorganikus kémia; Szöllősi - Orvosi biofizika, hogy ebből melyik kiadás a jobb, azon szoktak vitatkozni; én megvettem a biostatisztika könyvet is fénymásoltan, soha nem használtam


Azt hiszem ennyi :)

2017. júl. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Sok ki gazdag szulo kis szonbjaival van tele az egesz... egy gazda v barki fia pedig hiaba rendes es okos ha megpusztul sem mehet orvosira.. Amugy nem csoda hogy kis gazdagek lenezik a tobbi szakot
2017. júl. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
85%
Orvosin megértem a drága könyveket de nekünk agrármérnökin is 42 volt az állatan könyv :D
2017. júl. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#8: nem vagyunk gazdagok, a szüleim ketten 450 ezer körül keresnek, ennyi pénz jut az egész családra, 5 emberre. Mégis mindig jutott arra, amire szükség volt (különórák, edzések, nyaralás), és nem kellett nélkülöznünk. Az orvosi nem pénz kérdése, bár (mint minden más dolog is az életben) nyilván nehezebb, ha nincs minden alád tolva. Meg lehet oldani, hogy ne kelljen annyi pénzt költeni könyvekre, én pl. egy nyugdíjas orvos ismerősömtől megkaptam ajándékba a régi tankönyveit, így ingyen kaptam az anatómia atlaszt, a funkcionális anatómiát (és még sok más tankönyvet is, amikre egyelőre még nem volt szükségem). Két félév alatt csak jegyzeteket (5-6ezer ft/félév) és egy szövettan könyvet (16ezer ft) vettem. Nem hiszem, hogy ez akkora nagyzolás lenne, tekintve, hogy manapság egy általános iskolás vagy egy gimnazista gyerek tankönyvei is ennyibe, vagy többe kerülnek.

Üdv: egy orvostanhallgató

2017. júl. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!