Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pályakezdő tanítóként az első...

Pályakezdő tanítóként az első évemben jelentkeztem minősítésre, a munkaviszonyom viszont megszűnik. Ha nem dolgozom tovább tanítóként lehet törölni a jelentkezést? Igaz, hogy fizetni kell? Többi lenn.23/F

Figyelt kérdés

Diploma után 2016 szeptemberben rögtön elhelyezkedtem egy általános iskolában tanítóként. A minősítésre kötelezően jelentkezni kellett, így én is jelentkeztem, viszont a szerződésemet nem hosszabbítják meg, július végén vége a munkaviszonyomnak.


A kérdésem az, hogy a jelentkezést vissza lehet-e vonni, ha nem dolgozom többé pedagógusként, más munkakörben helyezkedek el? Illetve kell-e érte fizetni, ha nem tanítok tovább így nem is minősülök?


Ideiglenes pályaelhagyásom oka:

Egyedül tartom fenn magam, nincs aki segítsen, se szülők, se élettárs. Sajnos a havi 117.000 Ft-ból albérlet, illetve napi minimum három táplálkozás mellett az utolsó hétre nemigen marad semmi, maximum ha nagyon kiszámolgatom a virsliket és a zacskós levest.

Éppen arra elég, hogy az ember ne haljon éhen, egy hirtelen jött befizetés, vagy sürgős vásárlás megoldhatatlan, félretenni totálisan esélytelen, az pedig viccnek is rossz hogy az ember mondjuk néha kimozduljon valahova.

Hogy ne hónapról hónapra kelljen élnem másodállást vállaltam, minden hétvégén, illetve néhány éjszakát egy héten. Ebből az lett hogy végkimerülésig dolgoztam, ami egy általános iskolai tanító számára nem éppen jó dolog, mert ugye azt a 25-40 gyereket tanítani is kéne, illetve nem árt az éberség.


Nagyon nehéz helytállni az iskolában pedagógusként úgy, hogy az ember napokig nem alszik, hanem az éjszakai műszakból megy magyar órát tartani, és ez természetesen nem kifogás arra, hogy miért nincsenek kijavítva a dolgozatok két hete, és miért nincs kész a félévi beszámoló. Azt meg hogy a minősítésre hogy készülnék fel, végképp nem tudom.

Úgy döntöttem hogy további testsúly vesztést és idegbetegséget nem ér ez meg nekem, amíg még van rá lehetőségem keresek olyan munkát amivel felépíthetek egy biztos életet, aztán utána visszatérek a tanításhoz, mert én nagyon szeretnék tanítani, imádom, de nem így, és nem ilyen áron.


Köszönöm hogy elolvasod, azt pedig főleg, ha segíteni is tudsz a kérdésben.



2017. júl. 25. 00:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem dolgozol pedagógusként, akkor nemhogy nem kell, hanem fizikailag kifejezetten lehetetlen minősülnöd. Semmilyen jelentkezést nem kell visszavonnod, mert ha nem vagy iskola alkalmazottja, akkor nem vagy benne az ő rendszerükben sem. Az igazgató lehet, hogy értesíti a POK-ot, de az legyen az ő baja. És végezetül: mért kéne fizetned azért, amit nem csinálsz? Nem buktál meg!
2017. júl. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
Magyarórát.
2017. júl. 25. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Adozol a maganorak utan fiatal baratom?
2017. júl. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly nyáron nekem is megszűnt a határozott idejű munkaviszonyom. Kaptam egy e-mailt az Oktatási Hivataltól, hogy töröltek a rendszerből. Ennyi. Nyáron teljesen más munkahelyen dolgoztam. Szeptembertől ismét pedagógus lettem, és visszatettek a rendszerbe. Ha nem folytatom a ped. pályafutásom, akkor sem történt volna semmi. Nem kellett fizetni vagy magyarázkodni, és meg sem buktattak. Szóval nyugi! :) Ha mégis annyira izgat a kérdés, akkor hívd fel a területileg illetékes POK-ot, ott majd mindent elmondanak.
2017. júl. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Milyen magánórák, hármas??? Olvasni megtanult már? És mi köze van magának a más adózásához? Magának egyedül a saját adózásához van köze! Ezen az oldalon a feltett kérdésekre kell válaszolni, nem hatóságosdit játszani vadidegenekkel!
2017. júl. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Na latom faj hogy kell olyat is...szomorusaggal tolt el.
2017. júl. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem tartottam magánórát, csak néhány alkalommal, azt is ingyen egykét nehezebb sorsú tanítványomnak, szóval ne irigyelje azt a kis plusz pénzt, ami nincs is a zsebemben. Egyébként meg ha a későbbiekben tartok is magánórát, természetesen nem fogok adózni, hanem szépen kiegészítem vele az egyébként megélhetésre alkalmatlan fizetésem. Tudja, adózok én eleget, ha nem így lenne nem kéne a másodállás meg a magánóra. ;)


Köszönöm a segítő válaszokat, megnyugodtam. :) További szép napot mindenkinek!

2017. júl. 26. 02:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!