Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A pótjelentkezéskor a felsőokt...

A pótjelentkezéskor a felsőoktatásba a ponthatárokat megemelik vagy csökkentik?

Figyelt kérdés
2017. júl. 27. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
És még mindig vannak akik nem tudják hogy a ponthatárokat nem emelik vagy csökkentik sehova, a ponthatár az utolsó felvett jelentkező pontszáma, így bármi előfordulhat.
2017. júl. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát ezt akkor sem értem.. Lehet hogy hülye vagyok..

De ha "meghúzzák a ponthatárokat a pótfelvin" akkor csak változik..

2017. júl. 27. 17:55
 3/9 anonim ***** válasza:
változhat de ez nem törvényszerű... ha rendes eljárásban az utolsó felvett pontszáma 420 volt, akkor most ennyi volt a ponthatár. Ha pótfelvételin az utolsó jelentkezőnek 400 a pontja akkor értelemszerűen csökken. Ha 430, akkor pedig nő. Ha 400 akkor nem változott.
2017. júl. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de mi ez az utolsó jelentkező?
2017. júl. 27. 18:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
az utolsó felvett jelentkező
2017. júl. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És nagyon kevés esély van bejutni pótjelentkezésen mint a simán?
2017. júl. 27. 18:10
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, én sosem pótfelvételiztem, bár szoktam figyelni a pontokat és általában növekedni szokott a ponthatár pár ponttal. És ugye itt már csak fizetősre lehet és nem is mindenhova.
2017. júl. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A pótfelvételi ponthatára nem lehet alacsonyabb a "rendes" felvételi ponthatárétól, tehát a pontok vagy ugyanannyik maradnak, vagy emelkednek.
2017. júl. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#3 jó amit írsz, azzal a kivétellel, hogy pótfelvételin nem lehet alacsonyabb a ponthatár, mint az általános felvételi eljárásban.

De figyelembe kell venni azt is, hogy ha önköltséges képzés indul a pótfelvételin (99% csak az indul), akkor az általános eljárás önköltséges pontszámánál kell nagyobbnak lennie, nem az államiénál.

2017. júl. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!