Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mi alapján választattok...

Ti mi alapján választattok egyetemet?

Figyelt kérdés
Szociológiát szeretnék tanulni és sok helyen gondolkodtam de főként ELTE,Corvinus és a Pécsi Tudományegyetemen.

2017. júl. 27. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Nyilván a legelső szempont az volt, hogy olyan szakra menjek, amit szeretek, ami érdekel. Aztán megnéztem, hogy melyik egyetemen van ilyen, és melyik milyen színvonalú oktatást nyújt. Figyelembe vettem még az egyetem távolságát is a lakóhelyemtől, meg ugye a megélhetési szempontokat is (albérletárak, stb.) Mivel a képzés színvonalában nem volt lényegi különbség, ezért azt választottam, ami a legközelebb van hozzám, és ott van egy csomó ismerősöm is.

Egyébként szociológiában az ELTE a nyerő. ;)

2017. júl. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lakhelytől és szeretteimtől való távolság alapján, illetve nyílt napokon szerzett tapasztalatok útján. (Melyik iskola tetszik leginkább, melyik számomra a legotthonosabb...) Mind a 3-at jelöld majd meg a felvételinél, csak döntsd el, milyen sorrendben szeretnéd őket megválasztani, mert az nagyon fontos! :)
2017. júl. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon komoly okom volt: egy utcában laktam az egyetemmel :) Viccet félretéve, vidéken laktam a többi egyetem elég messze volt tőlem, szóval mindenképpen koliba vagy albérletbe kellett volna mennem, ha másik egyetemre akartam volna menni. Viszont anyagilag meg nem áltunk úgy, hogy a családom támogatni tudjon ebben, magamnak meg nem tudtam mennyire tudnám fizetni. Nem mertem kockáztatni, hogy mégse tudok eleget dolgozni mellette vagy hitelt kelljen felvennem szóval nekem az egyetem nagyjából adva volt. Szerencsére több olyan szak is indult ami érdekel, szóval nem volt ebből probléma, az egyetemnek is jó volt a színvonala.
2017. júl. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!