Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szegeden melyik koleszt...

Szegeden melyik koleszt válasszam? (Károlyi vagy Móra)

Figyelt kérdés
Szeptembertől az SZTE-n fogok tanulni 312-ponttal fel is vettek, azonban nem tudok dönteni az alábbi két koli között. A Károlyi egészen jó helyen is lenne, viszont sokszor hallottam, olyat, hogy túl zsúfolt és, hogy állandó buli meg üvöltözés van. A Móra meg bár kicsit rosszabb helyen van, mégis barátságosabbnak tűnik, viszont nem tudom felvennének-e oda 312-ponttal :( Valaki tud tanácsot adni ez ügyben?
2017. júl. 27. 22:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Móra nincs rossz helyen, 10 percenként jár a busz ami ott van rögtön az épületnél 5 perc alatt bevisz a Széchényire, vagy ha végállomásig mész akkor a Honvéd tér fele onnan pedig közel van a TIK -egyetemi könyvtár- meg rengeteg egyetemi épület.


De attól is függ, hogy mire jelentkeztél pl.: a mérnöki karra tényleg könnyebb bejárni Károlyiból de ez csak egy épület a sok közül -matek mindenképp a Bolyaiban lesz az Aradin-


Egyiket se bánnád meg egyébként utólag, károlyi az tényleg bulizósabb de kevés koli van amiről ez nem mondható el

2017. júl. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem feltétlen olyan bulizos a Károlyi. Én laktam ott, és a szomszédunk japán üvöltö zenéjét leszámitva teljesen csend volt.


Mora az a koli, ahol 4-es átlag kell hogy benn maradhass? Mert akkor arrol azt hallottam, hogy jo kis koli.


Válaszd amelyik szimpibb, és jelentkezz várolistára is. Ha mégsem jön be az elsö megérzés, év közben még válthatsz helyet, ne tudd meg hányan ki szoktak költözni már szeptemberben. Az ö helyükre mindig van lehetöség bekerülni. (Károlyi 800 féröhelyével legalábbis 100%)

2017. júl. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

4 évig Károlyi voltam, interneten mindenféle sületlenséget összeírnak, amit a "barátom haverjának öccsétől" hallott az illető és persze nem igaz.

Simán tudtam tanulni és nincs nonstop buli sem. Zsúfoltnak zsúfolt, de olyan kolit nem fogsz találni, ami ne lenne az (kompromisszum, mégiscsak 10 ezer forint, ami elég olcsó).

Milyen szakon leszel?

2017. júl. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem vagy egy piás meg egyéb tevékenységőt végző izé hanyagold a karcsisat
2017. júl. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
BTK-s leszek így ahogy látom a Károlyi esne a legközelebb, bár ahogy néztem a Móra sincs sokkal messzebb, a Mórával egyetlen problémám lenne, hogy elvileg nagyon nehéz oda bekerülni, ez mennyire igaz?
2017. júl. 28. 09:12
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Mórába nehéz bejutni, ezt anno magam is tapasztaltam. A legrosszabb, hogy a kollégiumi felvételinél 1-et tudsz csak megjelölni, plusz mégegyet, hogy ha nem vennének fel, akkor hova kerülj várólistára. Így eléggé át kell gondolni, hogy mit jelöl az ember.
2017. júl. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Móra
2017. júl. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Én is a Mórát ajánlom. Igaz túljelentkezés van, de érdemes megpróbálni beadni. Jól írták, hogy busszal hamar bent lehet lenni a belvárosban. Ne a távolság alapján dönts. Ha esetleg van kérdésed írj nyugodtan.
2017. júl. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

"Ne a távolság alapján dönts" - Azért ez nem egy utolsó szempont a döntésnél:D 2012-ben engem nem vettek fel a Mórába (miközben a kollégiumi jelentkezéses pontszámomnál kevesebb ponttal is vettek fel emberkéket, ráadásként nem csak én jártam így ezzel). Ennek eredményeként az augusztus második fele ezzel telt, hogy ha elkezdődik az szorgalmi időszak, akkor mégis hol fogok aludni (albérletet nem tudtuk volna kifizetni). Nem volt kellemes. És közben sokszor meg is bántam, hogy én is az "érdemes megpróbálni beadni" alapon döntöttem.


Nem a Móráról akarom a kérdezőt lebeszélni, de ennyire fél vállról senki ne vegye a dolgot.

2017. júl. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Én ezt a tömegközlekedésre értettem. Járnak elég sűrűn a buszok, így nincs távolság a koli és az egyetem között. Sőt még gyalog is 25-30 perc.

Teljesen igazad van, hogy nem lehet félvállról venni a kolis jelentkezést, mert nem mindegy, hogy 9320 ft vagy több tízezer. Azért úgy érdemes, hogy rendes jelentkezésben beadja egyik helyre és várólistára egy másikra.

Majd a kérdező eldönti a sorrendet.

2017. júl. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!