Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azt vettem észre Facebookon,...

Azt vettem észre Facebookon, hogy erdélyi hozzászólók rendszeresen helytelenül ly helyett j-t írnak. Miért van ez? Erdélyben nem tanítják meg rendesen a helyesírás ezen részét?

Figyelt kérdés
Nem degradálás a célom, mert persze anyaországiak is sok esetben rosszul írnak. De erdélyieknél feltűnő, hogy helyesen, jól megfogalmazással leírják hozzászólásukat, de pontos j-t használnak ly helyett egy-egy szóban.

2017. júl. 31. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Választ a kérdésedre nem tudok adni, de itthon ugyanugy megfigyelhetö. Kb egy orája láttam pont, hogy a "mai" szot "malyinak" irta..
2017. aug. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a külhoni magyaroknál gyakran előfordul az az eset, hogy nem volt lehetősége magyar anyanyelvű iskolába járni, esetleg csak általános iskola ideje alatt, így értelemszerűen magyar nyelvtant sem tanult (eleget), illetve nem veszik körbe őket magyar nyelvű szövegek sem (reklámok, plakátok, újságok, könyvek, stb.), így nehezebben megy az írott nyelvű szöveg memorizálása is.
2017. aug. 1. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
#2 jól megfogalmazta az okát. Ráadásul erre nincs nyelvtani szabály, így csak a memorizálás marad.
2017. aug. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Szerintem önmagában az is dicséretes, hogy egy idegen nyelvi környezetben meg tudták tartani az anyanyelvüket, és használják is, amikor van rá lehetőségük. Nekik megbocsátható, sokkal jobban, mint a hazai csapnivaló helyesírású rétegnek, akik pusztán az igénytelenségük miatt tartanak itt, ahol tartanak. Míg Magyarországon lassan már az ékezeteket is mellőzik, és hellyel-közzel használják, a mondatokat telerakják szlengszavakkal, és rövidítésekkel, addig pl. egy erdélyi általában választékosan, normális fogalmazással ír.
2017. aug. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szenes43 válasza:
Rá kell kapcsolni a helyesíró programot és az után kijavítani mielőtt elküldöd. A progi megjelöli amit írtál és már menet közben javíthatsz.
2017. aug. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Én is erdélyi vagyok, és helyesen irok.

Az is a baj hogy általános magyar, de középikola nincs olyan ami teljesen magyar. Az egyetemről ne is beszéljünk...

2017. aug. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!