Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem akarom, hogy vége legyen...

Nem akarom, hogy vége legyen a nyári szünetnek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jó,tudom, hogy tiszta óvodás dolog ez az egész, de még sose akartam ennyire, hogy ne kezdődjön a suli. 8.-os leszek, és nagyon félek a felvételitől meg a tantárgyaktól. De leginkább attól, hogy megint kikészülök lelkileg. Ugyanúgy, mint idén volt. Kérem, valaki segítsen, nyugtasson meg vagy bármi. Csak ne szóljatok be, légyszi :C

Pedig jó tanuló vagyok, normálisan tanulok ahogy az elvan várva. Akár mèg éjfélkor is az asztal felett ülök, ha megkell valamit tanulni. Nem a lustaságról van szó, hanem csak szimplán nagyon jó érzés a SZABADSÁG



2017. aug. 5. 01:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Jaj, jaj, jaj. De rossz neked, hogy nyaron vagy 2.5 honap szabadsagod plusz teliszunet plusz tavasziszunet plusz osziszunet, hadd ne soroljam. Majd 10 ev mulva, amikor lesz evente osszesen 20 napod mindenre (ertsd: nyaralni, szilveszterezni, karacsonyozni, sielni, stb.), visszasirod.
2017. aug. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Gyere kiviszlek kapalni 1-2 hetre..Nalad jobban senki se fogja varni a sulit
2017. aug. 5. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon jól tudom, hogy visszafogom sírni :)) És tisztába vagyok vele, hogy a munkahely közel sem biztosít ennyi "szabadidőt".. Ha jól tudom, én ÖRÜLÖK a szünetnek és hálás vagyok érte, magyarul nem menekülök előle, ami miatt nekem vissza kéne sírni :) De azért köszönöm a lekezelő,értéktelen hozzászólást c: Máskor nem ártana értelmezni is a szöveget (amiben világosan megfogalmaztam, hogy segítséget kérek, nem oltogatást). :)
2017. aug. 5. 01:57
 4/11 anonim válasza:
57%
Szia! A szabadság egy szép dolog.. Barátokkal töltött idő, kikapcsolódás. A szabadság nem arról szól, hogy hol töltöd az időd hanem arról hogy te akarod-e. Ha te akarsz valamit, és azt nem eröltetik akkor ugyanúgy szabad vagy! És "félsz" a tantárgyaktól és félévitől? Ugyanmár!! Én most megyek 11. osztályba nem nagy dolog. Ha oda teszed magad menni fog az a 8. ;)
2017. aug. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak! 😊
2017. aug. 5. 02:14
 6/11 anonim válasza:
83%
Érdekes, de én pár éve olyan vagyok, hogy várom az iskolakezdést, bár az is igaz, hogy csak nyári szünet végén jön elő belőlem ez az érzés. Nem vagyok stréber, de ennyi idő után már kezdenek hiányozni a barátaim, illetve a jól megszokott dolgok. Persze, aztán év közben visszasírom a szabadságot, mindig így van ez... :D Sose jó az, ami éppen van. Ami, pedig téged illet; Ne félj, nem lesz semmi gond, hidd el nekem! Én is mindig hasonlót éreztem szeptember előtt, de aztán rájöttem, hogy felesleges volt. Én most megyek tizedikbe, így tapasztalatból mondhatom, hogy nem lesz rémes a nyolcadik osztály, bárhova is jársz. Sokan olyan nagyra tartják, pedig igazából nem az. Ha szorgalmas vagy, és kellően odafigyelsz a fontos dolgokra, akkor sima ügy lesz! Sok sikert! ;)
2017. aug. 5. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Nektek kell ev vegen vizsgat tenni? Nekunk kellett.. Ha nem akkor orulj. Elkepesztoen sokat stresszeltem rajta. Majus utolso napjai es junius elso napjai borzalmasak voltak. De szerencsere mindenbol atment es szerintrm ennyire nem orultem a nyarnak mint akkor. Kb ugy kepzeld el mint az erettsegit.. 10-15 tetel kb minden tantargybol. Igen. Tisztaban vagyok vele hogy erettsegi ennel nehezebb lesz. De nekunk ez 8.ban nagy dolognak szamitott/szamit mert ez volt az elso komolyabb vizsgank amit ha elrontunk kb megbukunk mert az 2 piros jegynek szamit. Az idot meg nem tudod megallitani. Szerintem is baromi gyorsan telt/telik ez a nyar. De meg itt van elottunk majdnem egy honap. Elvezzuk ki amig lehet. Persze en sem orulok h vege a nyarnak lassan de azert orulok mert most megyek 9.be es ugye uj hely uj osztalytarsak uj tanarok stb stb...
2017. aug. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Én mindig vártam a sulit, mert a nyarat végig kellett dolgoznom a szőlőben, krumpliban. Úgy képzeld, hogy reggel 8-tól este 8-ig, fél órás ebédszünettel, vasárnap kivételével minden nap. Kb. 10 éves koromtól.

Ezt nem rosszból írom, csak gondolj bele, hogy vannak a te helyzetednél sok rosszabb szituk. Nekem az ilyen nyarak után felüdülés és kikapcsolódás volt a suli.

2017. aug. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom, nekünk is lesz viszga, de attól már kevèsbè félek, mint a felvételitől. Igen, nekem is év vége felé lesz pokol a suli.. 🤐 De köszönöm, hogy bíztatsz, ez jól esik 😊

Utolsó: Az bizony tènyleg fárasztó lehetett 😔 Hát akkor a te esetedben tényleg felüdülés lehetett az iskola 😄

2017. aug. 5. 11:54
 10/11 anonim válasza:

A suliban csak kb. 2-ig kell bent ülni, és addig is csak hallgatni a tanárt. Ha valaki bánt téged lelkileg, akkor maximum a saját lelki nyomora miatt teszi.

Később munkahelyen, minimum napi 8-10 órát bent lenni, és aktívan tenni kell. Nem elég keményen megtanulni a munkával kapcsolatos dolgokat, gürizni kell a napi feladatokkal, új dolgokon agyalni, hogy elégedett legyen a főnök.

A kollégák kicsinálnak lelkileg. És nem csak szórakozásból, mint a suliban, hanem pl. azért mert ha kikészülsz, és rosszul tejlesítesz, akkor mondjuk ő többet kap év végén a bónuszkeretből. Vagy kell egy ismerősének a helyed. És egyszerűbb neki téged kicsinálni, és aztán segítőkészen már ajánlani valakit. Stb. stb. A munka világa kihozza az aljas állatot az emberből. A suli az csak homokozó.

Ja és a napi szexuális zaklatásról még nem is beszéltünk.

Remélem meghoztam a kedved a sulihoz.

2017. aug. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!