Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miket tanuljak/nézzek át...

Miket tanuljak/nézzek át kilencedik osztály előtt? 144/L

Figyelt kérdés

Unatkozom itthon, szeretnék tanulni, viszont nem tudom, miket nézzek át a jövő tanévre.

A kötelező olvasmányokat még ugyan nem fejeztem még be, viszont közel a vége.

Tudnátok segíteni, hogy mik azok a tantárgyak, melyekre nagyobb hangsúlyt kellene fektetnem és azon belül milyen témakörökre körülbelül?


Esetleg ti mit tapasztaltatok?


Köszönöm a válaszokat!



2017. aug. 7. 09:39
 1/7 A kérdező kommentje:

14/L*

':D

2017. aug. 7. 09:39
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, pihenj, 144 évvel a hátad mögött már egyébként is nagy szükséged van rá. :DD (jó, tudom, hogy helyesbítettél, de ez annyira vicces volt :D)


Na de tényleg pihenj, kilencedikben megint mindent az elejéről fogtok kezdeni. Ha megvannak a kötelezők, nyugodt lehetsz. Mindent meg fogsz tanulni a maga idejében az iskolában, a szükséges alapjaid pedig valószínűleg megvannak.

2017. aug. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanulhatsz még épp eleget. Miért nem használod ki ezt a 3 hetet? nem nagyon tudsz a sulira készülni, mert a kilencedikes anyag nem igazán kapcsolódik a nyolcadikoshoz. Talán leginkább az idegen nyelv az, amit tudsz hasznosan gyakorolni.
2017. aug. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Haha, köszi a tanácsot! Valóban nem könnyű ilyen idősen! :DDDDD

(Ezen jót nevettem! :D)


Igazából nem nagyon tudom, hogy kihasználni ezt a három hetet, ezért gondoltam erre, viszont, ha nem nagyon fog kapcsolódni az új anyaghoz, mindent elölről kezdünk, akkor valóban nem lenne könnyű...:)


A nyelvet pedig azért nem tudom úgymond fejleszteni, mivel új idegen nyelvet fogok tanulni, (csak egyet) magamtól nem nagyon merek/szeretnék belekezdeni. :D

2017. aug. 7. 09:57
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Hallod ne stréberkedjél már, minek akarsz előre tanulni? Mondom ezt úgy, hogy én is jó tanuló voltam. Teljesen felesleges nyáron tanulni. Szabadság alatt sem veszi elő az ember a munkáját. Pihenj!
2017. aug. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
A matekot mindenképp érdemes lenne átnézned, ha másként nem is, szintentartás miatt.
2017. aug. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pihenj, amíg megteheted:)

Amúgy a nyelvekkel nem lőhetsz mellé, amilyen nyelvet tanulsz, úgy nézz filmeket mondjuk, vagy olvass az adott nyelven. Kilencedikben általában szoktak szintfelmérőt csinálni nyelvekből, nálunk mindenesetre volt, és többet érsz, ha idézőjelesen szórakozásból gyakorolod a nyelvet, mintha leülnél, és begmagolnád az összes igeidőt meg a fél szótárt.

2017. aug. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!