Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fősulisok, mennyit kell...

Fősulisok, mennyit kell tanulnotok egy vizsgára? Csak nekem fog irdatlan nehezen az agyam? Talán nem is nekem való ez?

Figyelt kérdés

Elsején államvizsgázok, és nagyon el vagyok keseredve. Napi min.5 óra tanulás és pár nap múlva csak foszlányokra emlékszem. Egyébként kitűnően tanultam, de most ez az államvizsga, az a sok anyag úgy érzem kifog rajtam. :( Vettem memoplus tablettát, először olyan volt mintha segítene, de most már azt sem érzem. Attól tartok, hogy most fogok elbukni. Lenne még két év mesterképzés is utána, de nagyon vacilálok, hogy nem fogom bírni. Valami ötlet, hogy mivel bírhatnám az agyamra jobb koncentrációra? Olvasom, olvasom és mindig máshova kalandozik..

39/nő



2017. aug. 7. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Hangosan tanulok, és egy-egy keményebb vizsgára legalább 8-10 órát készültem.
2017. aug. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Eg-egy vizsgára olyan 15-20 órát tanultam, államvizsgára három hónapot szántam, napi 8 óra tanulással.


Engem a koffein tabletta mentett meg, és a tanulások között háromóránként beiktatott fél órás futás-5 perc zuhanyzás kombó

2017. aug. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 7. 20:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, ha így érzed vizsga előtt. Én is mindig így voltam. 8 évet tanultam, két szakmát, diploma munka mellett (ok még egyet , de akkor másfél évig nem dolgoztam). Bennem is az volt mindig zh, szigorlat előtt, hogy itt a vég, nem tudok semmit, hiába próbáltam visszaemlékezni nem ment, aztán ott akkor beugrott minden. Mondjuk én az államvizsgától annyira nem féltem, de a szigorlataink úgy voltak, hogy 3-4 tantárgy egyben. Komplex szigorlataim voltak levelezőn, egy tétel 4 tantárgyas volt, vagy is a,b, c, d résszel. Hát nem volt egy fáklyás menet. Nekem az volt jó, hogy nem olvasom és olvasom 20x, hanem kiírtam pl a könyvet, másoltam más tételét, mindegy csak írjam le, egyszer vagy kétszer. Egyszer szépen normálisan, egyszer gyorsan, nem annyira részletesen. Utána ha ez megvolt, akkor különböző szöveg kiemelőkkel kiemelgettem, firkálgattam mellé, hogy az adott részben ha rápillantom, tudjam mi volt, közben nyilván olvastam akaratlanul is. Utána pedig felmondtam magamnak és csak a kis ábrákról már beugrott mi van ott. Valami ilyesmi. Én nem tudok magolni, x szer elolvasni valamit, nekem kell bele valami játék és akkor gyorsan megy.
2017. aug. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!