Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanár szeretnék lenni milyen...

Tanár szeretnék lenni milyen iskola kell?

Figyelt kérdés
Gondolom érettségi kell. Az is jó ha először valamilyen szakmát tanulok és ahhoz adnak érettségit vagy gimnáziumba menjek?

2017. aug. 9. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy. Emelt szintű érettségit bárhol tudsz csinálni.
2017. aug. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Hát, már bocsánat, de ez attól függ, hogy milyen tanuló vagy és milyenek a képességeid? A kérdésből az jön le, hogy nem jók. Felsőfokú tanulmányokhoz teljesen fölösleges időpocsékolás szakmát tanulni. De ha szakmát tanulsz, és nem elég neked, utána még mindig elvégezheted a tanárképzést az egyetemen.
2017. aug. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

A szakma tök felesleges, és tökmindegy, hogy szakgimnáziumba vagy gimnáziumba mész.

Két teendőd van:

- A 11. és 12. év végén egy jó bizonyítványt összehozni az érettségi tárgyakból.

- Nézd meg melyik tanári szakot akarod, hogy melyik két érettségi tantárgy kell hozzá, és miből kell emeltet tenni.

Töri-angol osztatlanhoz pl. a törit és az angolt lehet duplázni, és emelt angol kell legalább.

2017. aug. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom, ki szavazott le és miért, idén jelentkeztem tanárira, nem az első helyen jelöltem meg, de ettől eltekintve felvettek volna, szóval pontosan tudom, mi kell ahhoz, hogy valakit osztatlan tanári képzésre felvegyenek.
2017. aug. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!